AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Futbol sahası değil savaş alanı!

İlk Yayınlanma : 01 Oca 2021 - 18:27 / Son Güncelleme : 01 Oca 2021 - 18:36

2020 yılı sona ererken Serik Belediyespor ile Kırşehir Belediyespor maçı sonrası yaşanan olaylar yeni yıla damgasını vurdu. Serik Belediyespor futbolcuları ile Kırşehir Belediyespor futbolcuları ve yöneticileri karşılaşma sonrası saha içinde ve soyunma odasında birbirine girdi. İşte detaylar...

Futbol sahası değil savaş alanı!

AJANSSPOR - HABER

TFF 2. Lig Kırmızı Grup'ta oynanan karşılaşmada Serik Belediyespor evinde Kırşehir Belediyespor'u 2-1 mağlup etti. Karşılaşma sonrası iki takım futbolcuları ve bazı yöneticileri birbirine girdi

Neler yaşandı?

Serik Belediyespor karşılaşmayı 2-1 kazandıktan sonra, Kırşehir Belediyesporlu kaleci Ahmet Sabri Fener, Serik Belediyespor takım kaptanı Sinan Kalaycı ve Abdulsamet Burak'ın üzerine yürüdü.

Bunun üzerine Kırşehir Belediyesporlu diğer futbolcu ve teknik heyet de kavgaya dahil oldu.

Polis devreye girdi

Yaşanan olayda çoğu futbolcu ve yöneticilerin dahil olmasıyla birlikte kavga büyüdü. Olay müdahale için güvenlik güçleri sahaya girdi. 

Takım yöneticleri ise oyuncularını yatıştımak yerine tartışmalara ve kavgaya dahil oldu.

Soyunma odası savaş alanına döndü

Kavga sonrası soyunma odalarında tuvalet kapıları, lavabolar, ayna ve muslukların kırılarak zarar verilmesi büyük tepki çekti.

"Soyunma odamız basıldı"

Öte yandan Kırşehir Belediyespor, konuyla ilgili açıklamada bulundu. Kırşehir Belediyespor yönetimi yaptığı açıklamada "Soyunma odası basılmış odaya zarar verip oyuncularımızı da darp etmişlerdir. Olayda suçlu olan taraf Serik Belediyespor oyuncuları olmasına rağmen takımlarının resmi sitelerinde sanki suçlu bizim oyuncularınmış gibi algı yapmaya çalışılmaktadır. Olay ile ilgili görüntüler yetkili makamlara iletilmiştir. Spora, centilmenliğe ve ev sahipliğine asla yakışmayan bu olayı şiddetle kınıyoruz" ifadelerini kullandı.