AjanssporAjansspor uygulamasını indir

“Futbol taraftarlar içindir…”

İlk Yayınlanma : 19 Nis 2021 - 21:54 / Son Güncelleme : 19 Nis 2021 - 22:11

Dış haberler… İngiltere Premier Ligi’nde haftanın kapanış maçı öncesi, Leeds United’lı futbolcular; Liverpool maçının hazırlıklarına Avrupa Süper Ligi aleyhinde mesaj içeren tişörtlerle çıktı. İşte detaylar…

“Futbol taraftarlar içindir…”

AJANSSPOR - HABER

Avrupa Süper Ligi’nin kurucu ekibinde yer almasıyla eleştirilerin odağı haline gelen Liverpool, son olarak Leeds United tarafından topa tutuldu. Bugünkü maç öncesi üzerinde mesaj içeren tişörtlerle sahaya çıkan futbolcular, futbolun para için değil taraftarlar için olduğunu ima etti. 

 

Futbolcuların ısınma sırasında giydiği beyaz tişörtlerin ön cephesinde, "Sahada kazanın" arka cephesinde, "futbol taraftarlar içindir" ifadesi yer alıyor.

“Huzur içinde uyu Liverpool…”

Liverpool’a bir tepki de kendi taraftar grubundan gelmişti. Leeds United maçı öncesi bir grup taraftar, "İşçi sınıfının oyununa duyulan sevgi, açgözlülük ve yozlaşma yüzünden mahvoldu. Huzur içinde yat Liverpool Futbol Kulübü. Hatıralar için teşekkürler." pankartıyla takım otobüsünü karşıladı.

Ne olmuştu?

Yayıncı gelirleri, organizasyondan elde edilen ücret ve diğer gelir kalemlerinde FIFA'nın adil davranmadığını düşünen "valizi ağır" 12 Avrupa ekibi; Avrupa Süper Ligi'nin kurulmasına ön ayak oldu. Real Madrid, Barcelona, Atletico Madrid, Liverpool, Inter gibi ekiplerin yer aldığı organizasyonda; turnuvanın yayın hakları ve turnuva gelirlerinin 12 ekip arasında paylaştırılması öngörülüyor. Yani bir bakıma, Avrupa'nın 3 büyük liginde yer alan 12 takım; kendi ratinglerinin Şampiyonlar Ligi'nin önüne geçtiğini düşünüp kendi liglerini kurma kararı aldı denilebilir.

Süper Lig'e 'Hayır' de

Elland Road'da oynanan Leeds United - Liverpool maçında helikopterli protesto; "Süper Lig'e 'Hayır' de" pankartı.