• Diğerleri

Futbola koronavirüs etkisi! 7 dakikaydı, 15 dakikaya çıktı

23 Mayıs 2020 12:43- Son Güncelleme - 23 Mayıs 2020 12:53
Google news abonelik

Futbol ligleri başlatan Almanya'da futbolcuların sahadaki temas oranı ölçüldü ve ortaya ilginç bir tablo çıktı. Almanya Kulüpler Birliği'ne bağlı olan ve maç verileriyle teknolojik yenilik ve geliştirmeler yapan Sportec Solutions firması, Bundesliga 1 ve 2'de oynanan 17 maça ait ilginç veriler açıkladı. Firma, ligin ilk yarısı ile yapılan karşılaştırmada oyuncuların birbirleriyle çok daha az temas ettiğini tespit etti.

Yaklaşma süresi aralığı 2 kat arttı

HÜSEYİN ÖZKÖK-AJANSSPOR ÖZEL

Bundesliga kulüpleri, lisanslı sporcular, partner ve müşterilerine veri hizmeti veren Sportec Solutions, ayrıca 16-20 kamera ile oyuncuların pozisyon değerlendirmeleri ve hareket profilini çıkartıyor.

Yapılan tespitte ligin ilk yarısında oyuncuların topun ve mücadelenin olmadığı durumlarda birbirlerine yaklaşmaları ortalama 7 dakikada bir olurken, geçen hafta oynanan maçlarda bu sürenin 15 dakikanın üzerine çıktığı tespit edildi. 

Bunun yanında gruplaşmaların, hakeme yaklaşarak toplu itirazların, faul sonrası itişmelerin, topu alıp vermeme çekişmeleri gibi şeylerin hiç yaşanmadığı veya çok az yaşandığı görüldü.

NBA'de Gecenin En Güzel 5 Hareketi | 10.11.2019