Hamit Altıntop açıkladı: Görev neden FatihTerim'e verilmedi?

İsmail Keles
26.09.2023 - 13:36 | Son Güncellenme: 26.09.2023 - 13:43

TFF Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop'a Milli Takım'da görevin neden Fatih Terim'e verilmediği sorusu soruldu. Altıntop, Montella'nın göreve getirilmeden önce 4-5 isimle görüşüldüğünü açıkladı.

Hamit Altıntop açıkladı: Görev neden FatihTerim'e verilmedi?

AJANSSPOR - HABER

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Milli Takımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, Lider Haber isimli YouTube programında Vincenzo Montella'nın göreve getirilişi ve Fatih Terim - Abdullah Avcı gibi konuşulan isimlerin neden tercih edilmediğini anlattı.

"Hepsinin cevabı Çarşamba günü"

"Neden ısrarla yabancı teknik direktör oluyor? Abdullah Avcı veya Fatih Terim'in olmama nedeni nedir?" sorusuna, "Bunların hepsinin cevabı çarşamba günü saat ikide basın toplantısında verilecek. Ama bir şey söylemek istiyorum. Evet doğrudur. Bu çalışmaların içinde ben varım. Burada olma sebeplerimden biri zaten bu. Ama bildiğiniz gibi Türkiye'de kurumsal olan her şeyde, başkanın olduğu yerde, yönetimin olduğu yerde tek kişi karar vermiyor. Bunu da siz herhalde biliyorsunuzdur, görüyorsunuzdur da" yanıtını verdi. 

"4-5 isimle görüşüldü"

"Hamit Altıntop futbolcularla toplantı yaptı. Yüzde 80 orada Fatih Terim ismi çıktı. Hamit, Fatih Hoca'yı aradı. Görüşme yaptı. Ama sonrasında Mehmet Büyükekşi'nin odasına giderek, "Ağabey Fatih Hoca'yı getirirsek bizi buralara sokmaz, Fatih Hoca'dan vazgeçelim dedi" Bu iddia doğru mu?" sorusu üzerine Altıntop şöyle konuştu, 

"Bakın ben yine diyorum, burada 4-5 isim vardı. Bunlarla görüşüldü, konuşuldu. Ondan sonra bu masaya serildi. Ondan sonra karar verildi. Yani her zaman olduğu gibi aslında. Doğru çalışma budur. Önceliğimiz nedir, başarıya nasıl ulaşabiliriz? Takımı, oyuncularımızı ileriye taşıyabilecek unsurlar nelerdi? Bunların hepsini çarşamba açıklayacağız zaten. Şimdi siz de kabul edersiniz. Biri bunu dedi, şunu dedi.. Şimdi konuştuğumuz konuların hiçbir şekilde futbola faydası var mı? İleriye taşıyor mu futbolu?"

"Fatih Terim'e sempati duymaktan daha doğal bir şey var mı?"

"Fatih Terim'e sempati duymaktan daha doğal olan bir şey var mı bu ülkede?" diyen Hamit Altıntop "Fatih Terim 30 senedir hocalık yapıyor. Tarihimizin en çok başarı elde etmiş hocası. En çok oyunculara dokunmuş hocası. UEFA Kupası kazanan hocası. Burada biz şu anı değerlendiriyoruz. Şu ana göre hareket etmeye çalışıyoruz. Burada kişisel veya kendimizi düşünerek bir hareket etmemiz söz konusu olabilir mi?" ifadelerini kullandı. 

"Herkesin farklı yöntemleri var"

Herkesin bir tarzı olduğunu kaydeden TFF MilliTakımlar Sorumlusu Hamit Altıntop, "Tabii ki liderlik yapan kişilerin farklı yöntemleri vardır. Buna karşı değil hiç kimse. Bu ülkeye çok değerli antrenörler geldi. Çok değerli oyuncular geldi. Çok değerli başkanlarımız var. Başkanlık yapan insanlar oldu. Burada sizin de sorumlu olduğunuz, sizin de dediğim şahsınızdan bahsemiyorum. Medyanın sorumlu olduğu noktalar var. Bunlar ister istemez köpürtülüyor veya sabırsızlıkla bazı yönlere çekilebiliyor" diye konuştu. 

Selim Soydan sözleri: Hiçbir şekilde kimseden takdir beklemiyorum

TFF eski yöneticisi Selim Soydan'ın kendisine yönelik eleştirilerinin hatırlatılması üzerine Hamit Altıntop, "Ben burada hiçbir şekilde kimseden takdir beklemiyorum. Selim Bey benden iki çarpı büyüktür. Yani 80 küsur yaşındadır. Benim ona hiçbir şekilde saygısızlığım veya imalı konuşmalarım hiçbir zaman olmamıştır. Bundan saatten sonra da olmayacaktır. Ben kendisini 2 hafta önce bir cenazede gördüm. Ben onun elini de öperim. Ama Futbol konusunda kendi düşüncelerimi, fikirlerimi veya anlayışımı sürdürüyorum.

O yönetim üyesidir. Ben de yönetim üyesiyim. Günün sonunda yönetim oturur, başkanımızın liderliğinde kararlar alınır. Bu kararlar da her zaman Türk futbolunun lehine olmuştur ve olması gerektiğine inandığımız kararlardır. Ama dediğim gibi; olmayan şeyleri ortaya atmak ve onun üstünde aylarca konuşmanın hiç kimseye faydası yok.

Şimdi biz çözüm odaklı gidiyoruz. İki tane insan vardır; birisi konuşan, birisi yapan. Bir tane örnek vermek istiyorum. Kuyunun ne kadar derin olduğuna değil de ipin ne kadar uzun olduğuna bakmamız lazım ki bu işin içinden çıkalım. Selim Abi'ye saygım sonsuz ama ben bazı konularda farklı düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

İlgini Çekebilir
Yılmaz Vural'dan flaş Montella yorumu! "İçimi acıtıyor"
Habere Git
bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler