• Diğerleri

Futbolda inanılmaz kurallar geliyor!

Son dakika spor haberleri... FIFA, futbolda yeni kuralları Hollanda, Almanya, ABD, İngiltere ve Belçika test etmeye başlayacak. Peki, FIFA'nın futbolda yeni kuralları neler, ne zaman uygulanacak?
6 Mart 2020 20:31- Son Güncelleme - 7 Mart 2020 11:11
Google news abonelik

Alman Bild gazetesinde yayınlanan habere göre FIFA futbolda devrim niteliğinde bazı yeni kuralları test etme kararı aldı.

Derleyen: HÜSEYİN ÖZKÖK

 

Bununla birlikte Hollanda'da 5 yeni kural test edilecek. FIFA yetkilileri Hollanda, Almanya, ABD, İngiltere ve Belçika'nın federasyon temislcileri ile yapılan toplantıda şu konularda test yapılmasına karar verdi.

Tacın ayakla kullanılması: Top bu bağlamda adeta bir serbest vuruş şeklinde oyuna sokulacak.

Serbest atış kullanan oyuncunun kendine pas vermesi: Kullanılan serbest vuruşlarda oyuncu daha rahat şu atabilmek için topla oynayıp şut çekebilecek veya dripling yapabilecek.

Zaman cezası: Sarı kartı olan bir oyuncu ikinci sarıyı görmeden 2, 5 veya 10 dakika saha dışına gönderilip tekrar oyuna alınacak.

Zamanın durdurulması: Basketbolda olduğu gibi oyunun durması halinde saat de durdurulacak.

Sınırsız oyuncu değişikliği: Bununla birlikte teknik adamlar dilediğince oyuncu değiştirebilecek.

Bu deneyin ilk olarak genç takımlarda test edilmesi planlanıyor. Başarılı olması durumunda Amatör maçlar ve kupa müsabakalarında denemeler yapılacak. Hatta Eredivisie'de de uygulanabilecek.

Hollanda Futbol Federasyonu KNVB'nin bir yetkilisi yaptığı açıklamada FIFA'nın Hollanda'yı bir “doğumhane” gibi gördüğünü ifade etti.

Werder Bremen - Bayer Leverkusen (1-4) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20