G.Saray'ın genç yıldızı Gökay'a büyük övgü

Bandırmaspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri gündeme dair açıklamalarda bulundu. Deneyimli teknik adam takımının hedeflerinden söz ederken amaçlarının Bandırmaspor'u play-off'a taşımak olduğunu söyledi. Öte yandan Galatasaray'dan kiralanan Gökay Güney hakkındaki düşüncelerini de aktaran Sözeri, genç oyuncu Hüseyin Arabacıoğlu'nun da kaliteli bir futbolcu olduğunu ifade etti. İşte Erkan Sözeri'nin Radyospor'a yaptığı açıklamalar...
6 Kasım 2020 16:04- Son Güncelleme - 6 Kasım 2020 19:59
Google news abonelik

Royal Hastanesi Bandırmaspor Teknik Direktörü Erkan Sözeri gündeme dair özel açıklamalarda bulundu.

Radyospor'da Salim Manav'ın canlı yayın konuğu olan Erkan Sözeri, "Kupa maçında tüm takımı görebilmek için rotasyonlu bir kadro ile maça çıktık. Hem galibiyet alıp, hem tur atlayıp, hem de görmek istediğimiz oyuncuların performanslarını gördük Geçtiğimiz hafta Altınordu maçına çok sıkı bir şekilde hazırlanmıştık. Ülke olarak çok talihsiz bir deprem ile karşı karşıya kaldık. Daha sonra maç ertelendi. Giresunspor tanıdığımız, bildiğimiz, daha önce çalıştığımız bir camia. Milli araya kazanarak girmek istiyoruz. Kazanmaya ve morale ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı ve ekledi:

"Milli ara bize şüphesiz iyi gelecek. Oyuncularımız çok iyi çalışıyorlar. Saha içerisinde iyi sonuçlar almak istiyoruz. Şansa da ihtiyacımız olacak. Fiziksel kuvvet anlamında eksiklerimiz var. Kazanarak moral motivasyon kazanmamız gerekiyor. Göreve geleli çok fazla bir süre olmadı. Dayanıklılık anlamında iyi çalışmış bir takıma sahibim. Eksikleri de giderdiğimiz zaman herkes çok iyi bir Bandırmaspor izleyecek. Biz kendimize güveniyoruz. Başarabilecek güçteyiz."

Hedef play-off

Takımının hedeflerinin sorulması üzerine yanıt veren Sözeri, "Başkanımız Onur Göçmez ve yöneticilerimizin çok güzel hedefleri var. TFF 1.Lig'de ilk sezonları olduğunu hatırlatmak isterim. Play Off hedefi çok uzak bir hedef değil. Hedefimiz Play-Off potasında yer almak. Amacımız ve çalışmalarımız da bu doğrultuda. Tesis konusunda önemli fikir ve düşünceleri var. Projelere açık bir ilçedeyiz" ifadelerini kullandı.

Gökay Güney yorumu: 'Fırsat vereceğiz'

Galatasaray'dan kiralanan Gökay Güney hakkında yorum yapan deneyimli antrenör, "Gökay Güney gelişime çok açık bir oyuncu. Galatasaray eksikleri olduğu için Bandırmaspor'a kiraladı. Bizim de kendisine gereken eğitimleri ve oynama fırsatlarını vermeye çalışıyoruz. Hüseyin Arabacıoğlu çok yetenekli ve kaliteli bir orta saha oyuncusu. Bandırmaspor altyapısından yetişen, önemli bir yetenek. Genç oyuncuları tam geliştirmeden oynatınca en ufak hatalarda moralleri çok bozulabiliyor. Zaman zaman, sonradan oynatarak geliştireceğiz. Kumaşları çok iyi oyuncular" dedi.