Galatasaray-Beşiktaş maçının olay top toplayıcısına kırmızı kart!

Cüneyt Muharremoğlu
07.11.2022 - 08:55 | Son Güncellenme: 08.11.2022 - 19:51

Beşiktaşlı Tayfun Bingöl'ün derbide ittiği Galatasaray altyapı oyuncusu ve top toplayıcı Mert Efe Batmaz'ın 4. hakem Kadir Sağlam tarafından oyundan atıldığı ortaya çıktı.

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'ın 2-1 kazandığı derbi maçta Beşiktaşlı Tayfun Bingöl'ün top toplayıcı çocuğu itmiş ve bu olay gündem olmuştu.  Karşılaşmada  çok tartışılan Galatasaray altyapısında da forma giyen top toplayıcı Mert Efe Batmaz'ın oyundan atıldığı ortaya çıktı. 

Tayfun Bingöl, top toplayan çocuğu itti

Beşiktaş, Galatasaray karşısında 2-1 yenik durumdayken maçın son onlarında top taca çıktı. Tayfun Bingöl'ün anlatımına göre saha kenarındakı çocuk topu vermeyi reddetti ve "Gel topu sen al" dedi. Bunun üzerine topu almaya giden Bingöl, Galatasaray altyapısında forma giyen Mert Efe Batmaz'ı itti. 

Saha karıştı

Olayın ardından saha karıştı. Galatasaray yedek kulübesinden futbolcular ve 4. hakem Kadir Sağlam koşarak taç çizgisi kenarına gitti. Gerilimin yumuşamasının ardından taç atışıyla oyun devam etti.

İlgini Çekebilir
Böyle yorumladılar: Galatasaray karakter koydu, Beşiktaş'ın seri yanlışları
Habere Git

Kadir Sağlam oyundan atmış

Dördüncü hakem Kadir Sağlam'ın Galatasaray U16 takımında oynayan top toplayıcı Mert Efe Batmaz'ı oyundan attığı ortaya çıktı. Basmas, Sağlam'ın direktifiyle sahadan çıkarıldı.

Sarıyer maçında oynayamadı

Oyundan atılan Mert Efe Batmaz, otomatik olarak PFDK'ya sevk edildi. 16 yaşındaki Basmas, Galatasaray 'ın U16 Gelişim Ligi'ndeki Sarıyer karşılaşmasında forma giyemedi.

Nihat Kahveci ile Tayfun Bingöl polemiği

Karşılaşmanın ardından TRT Spor yorumcusu ve Beşiktaş efsanesi Nihat Kahveci, Tayfur Bingöl'ü eleştirerek  "Beni en çok üzen şey Tayfur'un top toplayıcı çocuğu itmesi oldu. O arma itmez o çocuğu. Tayfur Bingöl kusura bakmasın. Beş saniye geçirdi sadece. Ne yapacaktın, maçı mı alacaktın? Hem armadan bahset hem de o çocuğu it. Bu mu Türk bayraklı Beşiktaş armasının karşılığı?" demişti.

İlgini Çekebilir
Böyle yorumladılar: Galatasaray karakter koydu, Beşiktaş'ın seri yanlışları
Habere Git

Tayfun Bingöl'den yanıt: 5 saniyenin önemi

Tayfur Bingöl, sosyal medya hesabından  Tottenham'ın Olympiakos'u 4-2 yendiği maçta, top toplayıcı çocuğun topu hızlı vermesi sonucu yapılan hızlı atakla atılan golü paylaşarak "5 saniyenin önemi Kahveci" yanıtını vermişti.

 5 saniyede ne olmuştu?

2019/2020 sezonunda Tottenham, Şampiyonlar Ligi'nde karşılaştığı Olympiakos'u 4-2 yenmişti. İki farklı duruma düşen İngiliz takımı, 2-1 yenik durumdayken  top toplayıcı Callum Hynes'in hızlı davranması, taçın hızlı atılması sayesinde şu an Beşiktaş forması giyen Dele Alli'nin golüyle beraberliği yakalamıştı. 

Senin için hazırladığımız haberler