Galatasaray da doğruladı: Aziz Yıldırım'ın şike sözlerine beraat!

01.04.2021 - 22:45 | Son Güncellenme: 02.04.2021 - 12:56

Galatasaray, yayınladığı faaliyet raporunda Aziz Yıldırım'ın şike sözlerinden dolayı beraat ettiğini doğruladı. Yıldırım, 2016'da yaptığı açıklamada 'Galatasaray hep şike yapıyor' demişti. İşte tüm detaylar...

Galatasaray da doğruladı: Aziz Yıldırım'ın şike sözlerine beraat!

AJANSSPOR - HABER

Fenerbahçe'nin eski başkanı Aziz Yıldırım, 1959 öncesi şampiyonluklar konusunda Galatasaray yönetiminin 2017'de yaptığı konuşmayı paylaşmasına tepki gösterirken sarı kırmızılılar için sert ifadeler kullandı.

Yıldırım, 2016 yılındaki Galatasaray'ı şike yapmakla suçladığı konuşması hakkındaki yargının verdiği kararı da açıkladı.

2016'da Aziz Yıldırım ''Galatasaray hep şike yapıyor'' demişti

Yıldırım,  26 Mayıs 2016 yılında söylediği ''Aziz Yıldırım şike yapmadı. Ama Galatasaray şike yaptı. Hepimizin gözü önünde..  Bu ülkeye şikeyi sokan Galatasaray’dır. 8-0’ı unuttu mu herkes? Arabalar...  Ama 2000 yılında Fethullah Gülen’in dua ederek, Galatasaray’ı şampiyon yaptığı söyleniyor. Bende böyle bir şey yok. Onların Sturm Graz maçında son 5 dakikayı izleyin. Şike var mı yok mu? Ama Galatasaray hep şike yapıyor'' sözlerinden dolayı mahkemenin beraat kararı verdiğini söyledi.

 

Aziz Yıldırım A Spor'a yaptığı açıklamada "Galatasaray 'şike yaptı' dedim, beni mahkemeye verdiler. Mahkeme beraat kararı verdi, Galatasaray'ın şike yaptığı tescillendi. Ben bir şeylere karışmadım ama Galatasaray karışmış'' diye konuştu.

Galatasaray borsaya bildirdi: Beraat etti

Galatasaray tarafından borsaya bildirilen faaliyet raporunda da beraat kararı doğrulandı. Raporda, "Aziz Yıldırım'a tazminat ve hükmün Türkiye'nin tüm bölgelerinde yayınlanan en yüksek tiraja sahip gazetelerden birinde yayınlanması talepli dava açılmıştır" denildi.

Yerel yargı: Yıldırım'ın sözleri ağır eleştiri

Açıklamaya göre yerel mahkeme, Yıldırım'ın yaptığı konuşmanın maç sırasında aleyhine karşı yapılan ithamlara yönelik cevap, eleştiri mahiyetinde ve değer yargısı niteliğinde yapılan açıklamalar olduğunu belirtti.

Galatasaray'ın açıklaması şöyle devam etti: "Yerel mahkeme Yıldırım'ın sözlerinin davacıların kişilik haklarına saldırı mahiyetinde kabul edilemeyeceği ve ağır eleştiri kabul edilebilecek beyanlar olduğu ve tarafların özellikleri ve konumları da dikkate alındığında, sert eleştiri sınırlarının aşılmadığı gerekçesi ile davanın reddine karar vermiştir."

Galatasaray'ın üst mahkemeye yaptığı itirazlar reddedildi

Bunun üzerine Galatasaray, istinaf kanun yoluna başvurdu. Bölge Adliye Mahkemesi 4. Hukuk Dairesi, 27 Aralık 2018 tarihli kararı ile istinaf başvurusunu reddetti.

Galatasaray'ın Aziz Yıldırım'la ilgili açıklaması  "Tarafımızdan temyiz başvurusu yapılmış olup karar Yargıtay’ca onanmış ve karar kesinleşmiştir" cümlesiyle sona erdi.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler