AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray Ertuğrul Erdoğan ile devam ediyor

İlk Yayınlanma : 14 Tem 2020 - 20:53 / Son Güncelleme : 14 Tem 2020 - 20:56

Son dakika haberi... Galatasaray Doğa Sigorta Erkek Basketbol Takımımı, geçtiğimiz iki sezonda başantrenörlük görevini üstlenen Ertuğrul Erdoğan ile 1+1 yıllık yeni sözleşme imzaladı.

Galatasaray Ertuğrul Erdoğan ile devam ediyor

Galatasaray'dan yapılan açıklamada, Ertuğrul Erdoğan ile 1+1 yıllık yeni sözleşme imzaladığını duyuruldu.

Sarı kırmızılılarla sözleşme yenileyen Ertuğrul Erdoğan, geride kalan iki sezonu ve gelecek planlarını değerlendirdi:  "Galatasaray'a geldiğim günden bu yana, kulübün köklerinde var olan basketbol kültürünü yeniden canlandırmaya çalıştık. Bunun ilk adımı neydi? Kendini ispat etmeye niyetli; her daim takım başarısını ön plana koyan, iyi karakterde oyunculardan kurulu bir yapı oluşturmak... Bugün itibarıyla pek çok oyuncumuzun EuroLeague takımlarıyla anlaştığını ya da anlaşmak üzere olduğunu görüyorum. Sportif açıdan rekabetçi kalıp bir yandan da Galatasaray'ı böyle bir cazibe merkezi hâline getirmek bizim için önemliydi. Yeni sezonda da bu yapının üstüne koyarak devam edeceğiz. Transferlerimiz de en kısa zamanda açıklanacak. Hep birlikte, kaldığımız yerden devam!"

2018 yazında göreve gelen Erdoğan, ilk sezonunda Galatasaray'ı ING Basketbol Süper Ligi Play-Off'larında yarı finale taşırken; koronavirüs pandemisi sebebiyle daha sonra iptal edilen ikinci sezonunu lig dördüncüsü ve 7DAYS EuroCup sezonunu ise Son 16 turu katılımcısı olarak tamamlamıştı.