Galatasaray, Falcao'yu transfer etmek istedi mi? FIFA menajerinden flaş açıklama...

31 Ağustos 2018 15:40- Son Güncelleme - 31 Ağustos 2018 18:40
Google news abonelik

FIFA menajeri Fatih İlek, Radyospor'da yayınlanan Spor Kazanı programına bağlanarak Özgür Sancar'ın sorularını yanıtladı.

Transferin son gününde gündemin hızlı olduğunu ifade eden İlek, "Hızlı bir gündem var. Bütün kulüpler de harıl harıl çalışıyor." dedi.

Hugo Rodallega'yı Galatasaray'ın transfer etmek istediğini söyleyen İlek, "Hugo sezona çok iyi başladı. Gayet mutlu ve huzurlu. Galatasaray ve başka kulüpler transfer için yokladı. Trabzonspor ile devam edecek." dedi.

Galatasaray'ın Falcao transferinde ısrarcı olmadığını söyleyen Fatih İlek, "Vagner Love'ın Galatasaray iddiaları çok şaşırtıcı. Falcao'yu mu getirelim mi, diye konuşuluyordu. Galatasaray'a yakışacak bir isim peşindeydik. Görüşmeler devam etti. Falcao'dan indirim istedik, Monaco'dan kolaylık istedik. Dün Bursa'da transfer görüşmesi yapan Vagner Love bugün Şampiyonlar Ligi'nde oynama şansını yakaladı. Daha önce Alanyaspor ile de görüştü. Galatasaray'a yakışır golcüler düşünüyorduk ve bu önerilerde bulunduk." dedi.

Fatih İlek'in diğer açıklamalarından Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

Galatasaray taraftarları karşısında sanki yalan söyledik gibi hissettik.

Türk futbolu adına üzüldüğüm konu Falcao'nun neden gelmediği değil, Falcao ile görüşürken kulüp bulamayan Vagner Love'a dönülmesi.

Falcao, Monaco'nun birinci santraforu değil. Monaco, Porto'nun yaptığını bir üst seviyede yapmak istiyordu. Falcao ise fırsat oyuncusu haline geldi. Monaco'nun ikinci başkanı ile görüştük. Monaco kiralık olarak verirse 3 milyon Euro gibi bir bedel istiyordu.

Türkiye'de yapılamazları yapan Galatasaray. Bunu mu yapamayacaktı.

Gomis Galatasaray'a geldiğinde Arabistan'a gidecek durumda değildi ama Galatasaray'a bonservis kazandırarak gitti. Monaco'ya bu örneği verdik. Profesyoneller bu transfere bizim kadar inanmadılar.

Falcao'nun yıllık ücretinin bir kısmını da Monaco ödeyebilirdi. Birçok formül kullanılabilirdi. Her şeye çözüm vardı. Galatasaray için böyle isimlerin peşinde koşuyorduk.

Vagner Love yana yana kulüp arıyor. Beşiktaş belki biraz bonservis istemiştir. Ya çözülür ya çözülmez.

En başarısız 10 penaltı atışı! Part 6