AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'ın Yeni Teknik Direktörü Kim Olacak? Okan Buruk Kararından Vazgeçildi

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 18 Haz 2022 - 16:32 / Son Güncelleme : 18 Haz 2022 - 16:45

Galatasaray'da Domenec Torrent'in yerine kimin getirileceği merak konusu. Dursun Özbek yönetimi Okan Buruk'ta karar kıldı. Fakat bu karardan vazgeçildi.

Burhan Can TERZİ - AJANSSPOR

Burak Elmas'ın ardından yönetime gelen Dursun Özbek ve ekibi ile Galatasaray, yeni teknik direktörüne karar veriyor. Sarı-Kırmızılı yönetim, Okan Buruk'u takımın başına getirme kararı aldı fakat son anda vazgeçti.

Çarşamba karar verildi, Cuma açıklanacaktı

Geçtiğimiz Çarşamba günü, Galatasaray'ın teknik direktörlük koltuğuna Okan Buruk'un getirilmesi kararlaştırıldı. Okan Buruk isminin Cuma günü açıklanması beklenirken, alınan bu karardan vazgeçildi. Başakşehir ile şampiyonluk yaşayan tecrübeli teknik adamın gündemden tamamen düşmediği fakat Cuma günü açıklanacağı konuşulan karardan şimdilik vazgeçildiği ifade edildi.

Okan Buruk Galatasaray'ı istiyor

Okan Buruk, daha önce yaptığı açıklamada Sarı-Kırmızılılar'ın teknik direktörü olmak istediğini şu sözlerle ifade etti: "Galatasaray'da teknik direktör olabilmek için çok çaba sarf ettim. En dipten en yukarılara kadar geldim. Şampiyonluk yaşamış bir teknik direktör olarak, Galatasaray'ın teknik direktörü olmayı hem istiyorum, hem kendime yakıştırıyorum."

Denklemin içindeki hoca adayları

Galatasaray'ın efsane futbolcularından, 2010/11 sezonunda Sarı-Kırmızılı takımda görev yapmış Gheorghe Hagi, Türk futbol ve Galatasaray tarihinin önemli isimlerinden Fatih Terim ve Dursun Özbek yönetiminin gelmesi ile gündemde yer alan Roberto De Zerbi isimleri teknik direktör denkleminin içinde olduğu kaydedildi.

Kritik gün Pazartesi

Sarı-Kırmızılı camiada Pazartesi günü kritik gün olarak öne çıkıyor. Yeni teknik direktöre karar verecek olan Dursun Özbek ve ekibinin, resmi açıklamayı Pazartesi ya da Salı günü yapması bekleniyor.