Galatasaray Ryan Donk’u ‘vefaya’ çağırıyor!

Gelecek sezonun planlamasına başlayan Galatasaray’da gözler Ryan Donk’ta. Yönetim, yeni sözleşmenin şartlarını belirledi. Donk’un gözü ise yüksekte. Donk, yeni sözleşme imzalayacak mı? Ne kadar para kazanacak? Son gelişmeler…
5 Ağustos 2020 13:46- Son Güncelleme - 5 Ağustos 2020 13:58
Google news abonelik

Burhan Can TERZİ- AJANSSPOR ÖZEL

Galatasaray’da 2015-2016 sezonunun devre arasında 2.5 milyon Euro bonservis bedeliyle Kasımpaşa’dan transfer edilen Donk’un sarı-kırmızı kariyeri pek parlak başlamamıştı. O yarım sezonda 750 bin Euro’ya oynayan Hollandalı eleştiri oklarını en fazla alan oyunculardan biriydi.

Betis'e kiralandığında Galatasaray'ın kasasından ne kadar para çıktı?

Sezon sonu Real Betis’e kiralanan tecrübeli oyuncunun 2016-17 sezonundaki sabit ücretinin 500 bin Euro’su da Cimbom’un kasasından çıkmıştı.

Tudor döneminde kadro dışında kaldı

2017-2018 sezonunun başında Donk Galatasaray’a geri döndü ancak dönemin teknik direktörü Igor Tudor, Hollandalı futbolcuyu kadro dışı bırakmıştı. Donk’un Galatasaray ile olan sözleşmesinin son yılıydı ve kariyerinin son dönemine girmişti.

Donk, yeniden takıma kazandırıldı

Donk, yeniden takıma kazandırıldı

Kimsenin Donk’tan beklentisi yoktu ve yeni bir sözleşme yapılmasının ihtimali dahi akıllardan geçmiyordu. Ancak takımın başına Fatih Terim’in geçmesiyle Donk da Galatasaray’a yeniden kazandırıldı. 2018 yazında Donk 1 milyon 895 bin Euro’luk yeni sözleşme yapıldı.

2 sezonda 4 milyon Euro kazandı

Tecrübeli futbolu eğer 21 lig ve Avrupa maçı oynarsa yine 1 milyon 895 milyon garanti paraya sözleşme uzayacaktı. Donk sözleşmesini uzatmayı başardı ve 2 sezonda yaklaşık 4 milyon Euro kazandı.

Galatasaray'ın Donk'tan beklentisi ne?

Kariyeri bitme noktasındayken tekrardan oyuncuyu futbola döndüren Galatasaray ve Fatih Terim şimdi Donk’tan “vefa” bekliyor. Galatasaray 1 milyon Euro maliyeti geçmeden Donk’la bir yıl daha devam etmek isterken, Donk geçen yılki parasına yakın bir parayı işaret ediyor.

Donk son sezonda kaç maçta oynadı?

Donk son sezonda kaç maçta oynadı?

Ryan Donk, geride bıraktığımız sezon Galatasaray’da 38 maçta 2786 dakika süre aldı ve 3 gol 1 asistlik performans ortaya koydu.

Bu golle Ibrahimovic'e meydan okudu