Galatasaray'da başkan adayları kim olacak?

27.03.2022 - 11:08 | Son Güncellenme: 27.03.2022 - 13:02

Galatasaray'da başkan Burak Elmas ve yönetimi idari yönden ibra edilmedi. Sarı kırmızılı kulüp en geç 30 gün içinde seçime gidecek. İşte başkan adayı olması beklenen isimler...

Galatasaray Spor Kulübü’nün Olağan Genel Kurulu'nda Burak Elmas başkanlığındaki yönetim kurulunun faaliyetleri mali yönden ibra edilirken, idari yönden ibra edildi. İdari faaliyetler için 1383 oy kullanıldı. Oyların dağılımı 566 ibra, 801 ibrasızlık ve 16 çekimser şekilde oldu. Mali faaliyetler için ise 1385 oy kullanıldı ve 718 ibra, 638 ibrasızlık ve 29 da çekimser oy çıktı.

30 gün içinde seçime gidilecek

İbra edilmemesinin ardından açıklama yapan Burak Elmas, "Genel kurulumuzun almış olduğu karar tüm camiamıza hayırlı olsun. Bizler bugüne kadar elimizden geldiğince tüm emeğimizi vererek hizmet etmeye çalıştık. Hakkınızı helal edin. Bizler acilen önümüzdeki hafta tüzüğümüzün gereği 87.22. maddenin gereğini yerine getirerek, vermiş olduğunuz kararı uygulamaya sokacağız" dedi.

Bu karar sonrasında Razaman bayramı sonrasında seçim yapılması beklenirken, başkanlık için kimlerin aday olacağı merak konusu oldu. Hürriyet'te yer alan habere göre; sarı kırmızılı kulüpte başkanlığa aday olması beklenen isimler şöyle...

İlgini Çekebilir
Galatasaray'da Burak Elmas'a kırmızı kart
Habere Git

Dursun Özbek

Daha önce Galatasaray'ın 36. Başkanı olarak görev yapan Dursun Özbek'in Burak Elmas ve yönetiminin idari yönden ibra edilmemesi sonrasında yapılacak olan seçimde aday olacağı ifade ediliyor. 

 

Ünal Aysal

Galatasaray'da eski başkan Ünal Aysal'ın yeniden başkanlığa aday olması bekleniyor. Burak Elmas ve yönetiminin eleştirildiği dönemde aday olacağı yönünde iddialar ortaya atılmış ancak Aysal "Şu anda böyle bir durum ve ihtimal yok. Galatasaray'ın bir başkanı var ve mevcut yönetimin bir seçim niyeti de görünmüyor. Bunlar bence şimdilik dedikodu boyutunu aşmayan söylemler." diyerek bu iddiaları yalanlamıştı. Ancak Ünal Aysal'ın çalışmalar içerisinde olduğu ve kısa süre sonra adaylığını açıklayacağı konuşuluyor.

Metin Öztürk

Galatasaray'ın olağan genel kurul toplantısında konuşan eski başkan adayı Metin Öztürk, Burak Elmas ve yönetimini hem idari hem de mali yönden ibra etmeyeceğini açıklamıştı. Metin Öztürk başkanlığa aday olması bekleniyor.

Eşref Hamamcıoğlu

Galatasaray'da daha önce divan kurulu başkanlığı yapan ancak son yapılan seçimde kulübün başkanlığına aday olan Eşref Hamamcıoğlu'nun da yeniden aday olması bekleniyor. Hamamcıoğlu'nun listesinin hazır olduğu ve kısa sürede başkan adaylığını açıklayacağı ifade ediliyor.

Abdurrahim Albayrak

Burak Elmas'tan önceki başkan Mustafa Cengiz'in yönetiminde yer alan ve sarı kırmızılılarda 2. başkanlık görevini üstlenen Abdurrahim Albayrak'ın bu seçimde ekibini toplayarak aday olacağı konuşuluyor. Sarı kırmızılı camianın sevilen isimlerinden birisi olan Abdürrahim Albayrak'ın ekibinde de önemli isimlerin yer alması bekleniyor.

Fatih Terim aday olur mu?

Galatasaray'dan ayrıldıktan sonra başkanlık için seçim çalışmaları yürüttüğü yönünde haberler çıksa da deneyimli teknik adamın sahada kalma arzusu olduğu bilinen bir gerçek. Fesih sözleşmesine attığı imzayı 'Galatasaray'da son imzam' şeklinde paylaşan Terim'in teknik direktör olarak geri dönüp dönmeyeceği ise merak konusu.

Burak Elmas aday olabilecek mi?

İbra edilmeme halinde mevcut Başkan ve yönetim, kararı mahkemeye taşıyarak iptal davası açabilir. Lehte karar çıukması halinde seçim kararı alıp yeniden aday olabilir ancak Burak Elmas, daha önce yaptığı açıklamalarda bunu yapmayacağını ve ibrasızlık halinde seçime gideceğini söylemişti. Doğrudan seçim kararı alınması halinde Elmas aday olamayacak.

bu haber için yapılan yorumlar
0 adet gösteriliyor
Senin için hazırladığımız haberler