"Özyalçın başkan olursa, Galatasaray şampiyon..."

Son dakika haberleri... Galatasaray, Aralık ayında seçim yapılacağını açıklamıştı. Galatasaray'ın eski yönetim kurulu üyesi ve Cerrahpaşa Hastanesi Kulak, Burun, Boğaz Bölümü başkanı Prof. Dr. Ahmet Özdoğan da Galatasaray'da yapılacak seçimler ile ilgili düşüncelerini Radyospor'a konuşurken, başkan adayı Cengiz Özyalçın hakkında da önemli açıklamalar yaptı. İşte detaylar...
16 Kasım 2020 20:09- Son Güncelleme - 16 Kasım 2020 20:53
Google news abonelik

Galatasaray'ın eski yönetim kurulu üyesi ve Cerrahpaşa Hastanesi Kulak-Burun-Boğaz Bölümü başkanı Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, seçimle ilgili iznin çıkacağını söyledi. 

Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Özdoğan, "Biz ilgili mahkemelerde ve her yerde Mustafa Cengiz'in seçime girmesi gerektiğini savunduk. Mahkemeden de bu yönde bir karar çıktı. Aldıkları seçim kararından dolayı yönetimi tebrik ediyorum. Seçim kararı alması doğru. Artık neden böyle karar aldın demek doğru değil. ABD'de pandemi koşullarında genel seçim yaptı. Salgından dolayı en çok ölüm orada yaşandığı hâlde... Bu bir genel kurul olsaydı, yapılmasın derdim; ama biz sadece bir seçim yapacağız. Seçim de sadece gelip oy kullanıyorsunuz. Üstelik bu seçimi Lise'nin bahçesinde de yapabilirsiniz. Sandığa oy atıp gidiyorsunuz. Covid-19 ile ilgili hiçbir sorun çıkmaz. Ben Cerrahpaşa Hastanesi'nin mensubuyum; pandemiye karşı örnek bir mücadele veriyoruz. Bundan dolayı Galatasaray'ın seçim yapmasında hiçbir sorun olmaz. Açık havada, daha fazla sandıkla, sorunsuz biçimde bu seçim yapılır. Yönetim seçim yapılması için izin başvurusunu yaptı. İzin çıkar. Seçim için çıkar. Genel kurul olsaydı izin çıkmayabilirdi. Seçim için en ufak bir sorun çıkmaz" dedi.  

"Hükmen mağlubiyet söz konusu değil"

Özdoğan, "Kronik hastalıkları olan hastaların Covid 19'dan kaybedilme oranı çok yüksek. İlaçlar bizi bütünüyle düzeltmiyor. İyi beslenip, düzenli uyuyup, stresi yönetibilrseniz gerçekten bu salgına karşı önlem almış olursunuz. Futbolcuların 14 değil de 10 gün karantinada kalması kararı mâkul. Negatife dönmeşse oyuncu 10 karantine yeterli olur. Covid vakaları nedeniyle sahaya çıkamayan takımların hükmen mağlubiyetleri yanlış. Hükmen mağlubiyet haksızlık olur. Böyle bir karar verilmez. Saha dışında alınan her karar tartışmalıdır. Sonuçlar sahada alınır" şeklinde konuştu.  

"Cengiz Özyalçın başkanlığında..."

Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, "26 Aralık'taki seçimde aday olacaklarını açıklayan Cengiz Özyalçın, Metin Öztürk ve Burak Elmas'ı kutluyorum. Böyle bir dönemde adaylığını açıklamaları taktireşayan. Elmas ve Öztürk'ün 5 ay için aday olacağım sözünün duymadım; ama Cengiz Özyalçın 5 ay için başkanlık yapmak adına seçime gireceğini açıkladı. Doğru olan, Mayıs'a kadar görev yapacak bir yönetim seçmektir. Yeni gelen yönetim 5 aylığına göreve geldiğini kabul etmeli. Cengiz Özyalçın, Galatasaray'da Metin Oktay ve Turgay Şeren'le top oynamış bir insan. Galatasaraylı Sporcuların Derneği'nin kurucu başkanıdır. Yönetimde 2. başkanlık ve genel sekreterlik yapmıştır. Bu tecrübeleri ile Fatih Terim'in en iyi anlayan isim olacaktır ve saha dışı konularla tam olarak ilgilenip, Fatih Terim'i rahatlatacaktır. Cengiz Özyalçın başkan olursa, Galatasaray şampiyonluğun en önemli adayıdır. Bir ağabey olarak, olarak Galatasaray'ı Mayıs'taki olağan seçime kadar başarıyla götürecektir" dedi.