Galatasaray taraftarından dev tepki! "Erden Timur kırmızı çizgimizdir"

Akın Ungan
07.12.2023 - 18:46 | Son Güncellenme: 07.12.2023 - 19:03

Galatasaray'ın eski yöneticilerinden Turgay Kıran, Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle taraftarın tepkisini çekti.

Galatasaray taraftarından dev tepki! "Erden Timur kırmızı çizgimizdir"

AJANSSPOR HABER

Galatasaray taraftarı, Sarı-Kırmızılı kulübün eski yöneticilerinden Turgay Kıran'ın, Sportif A.Ş Başkan Vekili Erden Timur hakkında yaptığı açıklamalar nedeniyle tepki gösterdi. Taraftarlar sosyal medyada, "Erden Timur’a 35 milyon Doların akıbetini sorduk, cevap alamadık" diyen Kıran'a "Erden Timur kırmızı çizgimizdir" hashtagi ile cevap verdi.

"Maalesef bir Galatasaray camiası klasiği"

Galatasaray taraftar grubu Ultra Aslan'ın resmi sosyal meyda hesabından yapılan paylaşımda, "Son günlerde yine 'maalesef' bir Galatasaray camiası klasiği gündemimizde. Başarılı takım ve takdir edilen yönetici görünce gözü dönen, Galatasaray'a hizmet ederek başarılı olunmasını asla kabullenemeyen zihniyet yine ortaya çıktı. Bu kez ekran yüzleri ise tarihin en başarısız eski yöneticilerinden Turgay Kıran oldu!" denildi.

"Yönetici başarılarının konuşulması kafatasçı zihniyeti çıldırtıyor"

Açıklamanın devamında "Galatasaray futbol takımının başarılı olması ve bununla paralel yönetici başarılarının konuşulması, Galatasaray'ı şahsi malı gibi gören kafatasçı zihniyeti çıldırtıyor. 1.5 senedir takımın başarısız olmasını ve bu bahaneyle Erden Timur'a saldırmak için akbaba gibi bekleyenler başarılı skorlarla hüsrana uğradı" ifadeleri yer aldı.

İlgini Çekebilir
Mehmet Büyükekşi ihraç edilecek mi? Turgay Kıran canlı yayında duyurdu...
Habere Git

"Vasat vitrin yüzüne yedirecek ne takımımız ne yöneticimiz var!"

Paylaşımda, "Baktılar ki takım iyi gidiyor, yeni bir transfer döneminde yapılacak hamlelerle daha da başarılı olma tehlikesi var, beklemekten vazgeçip adeta alçakça saldırmaya başladılar. Yakın zamanda Beşiktaşlı olduğunu açıklayan, lisecilerin daimi başkan adayı, görev yaptığı döneme dair hatıralarda Trömsö faciasından başka başarısı olmayan (!) bu hasta zihniyetin vasat vitrin yüzüne yedirecek ne takımımız ne yöneticimiz var!" denildi.

"Yaptırım istiyoruz!"

Açıklamanın ilerleyen bölümünde şu ifadeler kullanıldı: "Sosyal medyada vasat trollerle paslaşan, neyin oğlu olduğunu ebeveynlerinin bile bilmediği Koçtrollerle Erden Timur saldırıları konusunda omuz omuza hareket eden bu şahsa karşı divan kurulu ve yönetim kurulumuzdan yaptırım bekliyoruz! Galatasaray'ın her mecrada verdiği mücadelede ağzını bile açmayan; ancak şahsi hırslarına yenik düşüp, Galatasaray'a saldıranlarla omuz omuza olacak kadar alçalanlara karşı bir daha kimsenin buna cesaret edemeyeceği şekilde yaptırım istiyoruz!"

"Erden Timur'un ve tüm Galatasaraylıların dağ gibi arkasındayız"

Son olarak, "Galatasaray için taşın altına elini değil tüm benliğini koyan Erden Timur'un ve bu yolda mücadele veren tüm Galatasaraylıların dağ gibi arkasındayız. Bu mücadelede destek vermek yerine taşın altında Galatasaraylıları ezmeye kalkanların ise sonuna kadar karşısındayız!" denildi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'da Mauro Icardi için karar çıktı
Habere Git

Turgay Kıran ne demişti?

Geçtiğimiz hafta Akademi Futbol YouTube kanalına konuk olan Turgay Kıran, Erden Timur hakkında, "Bir arkadaşımız 35 milyon Dolar veriyor Galatasaray’a, gönlümüzde yeri var. Ama sorduk nasıl verdin, ne şartlarda verdin, niçin verdin? Çünkü sponsorluk yaptı, karşılığında ne verdi ne aldı? İnşaat yaptı, karşılığında ne verdi ne aldı? Bize bunları açıklar mısın dedik, bunun cevabını alamadık hala" demişti.

"Erden Timur bütün yönetimi rezil etti"

Kıran, sözlerinin devamında ise "Bir insan Galatasaray’dan daha büyük hissederse kendini, Erden Timur gibi olur. Adam kendi kendine 'Biliyor musunuz benim ne iş yaptığımı' deyip bütün yönetimi rezil edip, hiçbir şey yapmadıklarını söyleyip her şeyi kendi yaptığını söyledi" ifadelerini kullandı.

"Biz bu 35 milyonu nasıl verdiği görmek istiyoruz"

Öte yandan bugün Radyospor'da Özgür Sancar'ın canlı yayın konuğu olan Turgay Kıran, "Biz bunu divan toplantısında Dursun Özbek'e sorduk. Dursun Özbek de Erden Timur'un Galatasaray'a 35 milyon Dolar destekte bulunduğunu söyledi. Bizim için çok önemli bir şey, kendisini de kutladık. Ama dedik ki biz bu 35 milyonu nasıl verdiği görmek istiyoruz. Şunu söyledik; futbola şunu verdim, inşaata şunu verdim, amatör sporlara bunu verdim, bir tanesini hibe ettim, bu tarz şeyleri bize açıklarsanız biz mutlu oluruz. Çünkü şeffaf bir Galatasaray için bunu yapmamız lazım" dedi.

"Galatasaray genel kurulu üyelerine açıklaması lazım"

Kıran, "Madem bu kadar değerli bir kardeşimiz 35 milyon bir para veriyor, Galatasaray genel kurulu üyelerine açıklaması lazım. Ben bunu söyledim. Ama biz bunun cevabını alamadık. Sadece ve sadece sayın Erden Timur'un genel kurulda yapmış olduğu 'Siz beni her şeyin gider tarafında görüyorsunuz halbuki ben işin gelir tarafındayım, gelir kazandırıcı birçok çalışmam oluyor. Ama bunu açıklamıyor Galatasaray. Dolayısıyla ben size açıklayayım dedi.' Bu bizi de şaşırttı" ifadelerini kullandı.

"Neden Erden Timur kendi kendini anlatmaya çalışıyor?"

Konuşmasını sürdüren Kıran, "Neden şaşırttı. Galatasaray Başkanını kongre üyeleri seçiyor. Seçtiğimiz kişiler arasında Erden Timur yok ama Dursun Özbek var. Bize bunları Dursun Özbek'in söylemesi gerekirken Erden Timur kendi çıkıyor söylüyor. Ben bu durumu da ikaz ettim. Neden Galatasaray Spor Kulübü Üyesi ya da Başkanı Erden Timur'un yaptıklarını anlatmıyor da Erden kendi kendini anlatmaya çalışıyor? Bunlar Galatasaray'da bugüne kadar yaşanmamış şeyler" açıklamasını yaptı.

"Erden üzülmüş aradı beni"

Erden Timur'un kendisini aradığını söyleyen Kıran, "Benim ikazım bu oldu. Buna Erden üzülmüş aradı beni, ben de ona izah ettim. Beni düzelt ama benim yorumum bu. Bu kadar Galatasaray'a hizmet etmiş, bu kadar para harcamış bir adamın kendi kendini ifade etmesi yerine bunu Galatasaraylıların ifade etmesi gerekir. Belki de borç verdi Galatasaray'a, belki sponsorluk olarak verdi, belki hibe etti, belki içeriden destek verdi. Biz bunu öğrenmek istiyoruz" diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler