AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray, TFF'yi takmadı! Kapıları açtı

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 03 Kas 2021 - 19:10 / Son Güncelleme : 04 Kas 2021 - 08:13

Galatasaray, TFF'nin aksi yöndeki kararına rağmen UEFA Avrupa Ligi'ndeki Lokomotiv Moskova maçında tribünleri tam kapasiteyle açacağını duyurdu. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray, UEFA Avrupa Ligi'nde yarın oynayacağı Lokomotiv Moskova maçına herhangi bir kısıtlama olmadan tribüne seyirci alacağını duyurdu.

TFF başvuruyu reddetmişti 

Sarı-kırmızılı kulüp yaptığı açıklamada, Lokomotiv Moskova maçı için TFF'ye tam kapasite seyirciyle oynama başvurusunun reddedildiğini, ancak yarınki karşılaşmada herhangi bir kısıtlamaya gidilmeyeceğini açıkladı.

Galatasaray'dan 20 ay sonra bir ilk

"Büyük Galatasaray taraftarına" başlığıyla paylaşılan açıklamada, sarı-kırmızılı taraftarlara büyük buluşmada takıma destek olmaları için çağrıda bulunuldu. Galatasaray-Lokomotiv Moskova maçı ile birlikte Türkiye'de pandemi sürecinin başladığı Mart 2020'den bu yana ilk kez bir futbol müsabakası tam kapasiteyle açık tribünler önünde oynanacak. 

TFF 9 Kasım tarihini belirlemişti

Bilindiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu geçtiğimiz günlerde aldığı kararla 9 Kasım'dan itibaren tüm profesyonel futbol maçlarında seyirci kısıtlamasının kaldırılacağını duyurmuştu.