Galatasaray transferi resmen açıkladı

Galatasaray, Stoke City forması giyen Etebo'nun kiralandığını açıkladı. Peki Galatasaray, Etebo transferi için ne kadar ödeyecek? Nijeryalı oyuncu, sarı kırmızılı takımdan ne kadar kazanacak? İşte bütün detaylar...
9 Eylül 2020 21:33- Son Güncelleme - 9 Eylül 2020 21:33
Google news abonelik

Transfer çalışmalarına devam eden Galatasaray, Stoke City'den Etebo'yu 1 sezonluğuna kiralandığını Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) bildirdi.

Galatasaray, Etebo için Stoke City'ye kiralama bedeli olarak 675 bin Euro ödeyecek.

Satın alma opsiyonu 7.5 milyon Euro

Galatasaray, Etebo için 7.5 milyon Euro'luk satın alma opsiyonuna sahip olacak. Öte yandan sarı kırmızılı takımda Nijeryalı oyuncuya ise 1.2 milyon Euro ödenecek.

Etebo: "Tarihi olan bir kulübe geldim"

Galatasaray'ın yeni transferi Etebo, sözleşmeye imza attıktan sonra kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

Etebo yaptığı açıklamada, "Böyle büyük ve tarihi bir kulübe geldiğim için çok mutluyum. Başkanımıza ve başkan yardımcılarımıza beni sıcak karşılamalarından dolayı teşekkür ederim. Gerçekten kendimi evimde gibi hissettim. Sezon sonunda şampiyonlukta görüşmek üzere diyorum. Bu vesile ile Başkanımıza, tüm teknik kadroya, tüm taraftarlarımıza sıcak karşılama için bir kez daha teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Cengiz: "Savaşçı bir karakteri var"

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz de, Etebo'ya güvendiklerini vurgulayarak, "Hayırlı olsun. Scout ekibimizin araştırmalarıyla ve teknik ekibimizin onayı doğrultusunda, gereken mali yapılanma içinde transferleri yapmaya çalışıyoruz. Tabii ki uzun sürüyor ve taraftarlarımız sabırsızlanıyor. Beklentileri en optimum düzeyde karşılamak durumundayız. Birinci hedefimiz ve asıl düşüncemiz Galatasaray ve Galatasaray'ın geleceği. Biz bugün varız yarın yokuz. Gelecek kuşakları, çocuklarımızı, torunlarımızı düşünmek zorundayız. Bir devlet de böyle kurulur, bir organizasyon da böyle yüzyıllarca sürer. Geçmiş yönetimlerin bize verdiği bu emaneti en iyi şekilde gelecek yönetimlere, gelecek kuşaklara teslim etmek zorundayız.

Çok genç bir kardeşimiz. Savaşçı bir karakteri var. Başarıyı isteyen bir yapısı var. Onun Galatasaray'a hizmet edeceğine ve camiamızı mutlu edeceğine inanıyoruz. Allah utandırmasın" şeklinde konuştu.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Cenk Tosun'un Premier Lig'de attığı en güzel goller