• Diğerleri

Galatasaray, Tweet atanı da yazı yazanı da disipline verdi!

25 Haziran 2020 15:07- Son Güncelleme - 25 Haziran 2020 15:15
Google news abonelik

Galatasaray yönetimi, sosyal medyadan yaptığı eleştiri nedeniyle Bülent Kankavi ve yazdığı yazı nedeniyle Serdar Dinçbaylı'yı disipline verdi.

BURHAN CAN TERZİ - AJANSSPOR ÖZEL

Galatasaray, muhtemelen 19 Ağustos'ta resmi Twitter hesabından, "Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür' şair, sarı-kırmızı renklere adadığı yüreğiyle örnek Galatasaraylı, kulübümüzün Hami Başkanı Tevfik Fikret’i vefatının 105. yılında saygı ve rahmetle anıyoruz" paylaşımı yapacak.

Zira bu paylaşımı geçen yılın 19 Ağustos'ta yaptı. Sarı kırmızılı camia birçok kongresini de Galatasaray Lisesi'nde Tevfik Fikret'in adını taşıyan salonda gerçekleştirmiştir. Oraya kurulan seçim kürsüsünde herkes fikrini hür şekilde dile getirmişti.

Buna karşın Galatasaray yönetimi, kendilerini eleştirdikleri için üyelerini disipline vermeye başladı. Yönetimin geniş çaplı bir disiplin soruşturması başlattığını Ajansspor, dün (Çarşamba günü) akşam saatlerinde ortaya çıkardı. Bu haber camiada adeta deprem etkisi yarattı. Ajansspor olarak, bugün de disipline verilen bazı üyelerin belgelerine ulaştık.

'Üyeler sindirilemez'

'Üyeler sindirilemez'

Üyelerden Bülent Kankavi,  Twitter’dan Başkan Mustafa Cengiz’le ilgili yaptığı eleştiriden dolayı tebligat gönderildi. Üyelerden gazeteci Serdar Dinçbaylı’ya da Cumhuriyet gazetesinde yazdığı köşe yazısından ötürü tebligat yapıldı. (Söz konusu yazının linki:  https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/galatasaraydaki-19-mayis-skandalinin-perde-arkasi-1740945)

Dinçbaylı’ya gönderilen tebligatta “İfadelerinin eleştiri sınırlarını aştığı, iftira ve hakaret niteliği taşıdığından disiplin kuruluna sevkine karar verilmiştir” denildi.
Ajansspor’a konuşan Dinçbaylı, “Galatasaray demokratik bir topluluktur. Üyeler düşüncülerini özgürce söyler. Galatasaray Genel Kurulu üyeleri sindirilmeye çalışılamaz ve üyeler sindirilemez” ifadelerini kullandı.

"79 yaşındaki Kamil Kibarer'le uğraşacağınıza..."

Ajansspor’un ortaya çıkardığı disiplin olayında ismi geçen üyelerden biri de Mehmet Kamil Kibarer’di. Çok eski bir üye olan 79 yaşındaki Kibarer, sosyal medyadan  yaptığı paylaşımla disiplin sevklerine tepki gösterdi.

Kibarer, “Buradan Galatasaray'da söz sahibi tüm erklere sesleniyorum, 79 yaşındaki Kamil Kibarer'le uğraşacağınıza gidin de Galatasaray'ın hakkını gasp eden Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve kurullarıyla uğraşın. Dişinizi Galatasaray düşmanlarına gösterin. Bana sökmez bu boş tavırlar” dedi.

Tepki gelince, Kibarer'i geri çektiler

Birçok üye Kibarer’e destek verdi. Bunun üzerine gece boyunca Kibarer konusunda bir yalanlama geçilmezken, sabah saatlerinde disiplin kurulundan Ömer Akad, Kibarer’i arayarak, kendisinin listede olmadığını söyledi. Yönetim gelen tepkiler üzerine Kibarer’in disiplin sevkini gerçi çekti.

Yasal uyarı: Bu haber Ajansspor.com tarafından yazılmıştır, kaynak gösterilmeden kullanılamaz. 

Ergin Ataman, Beaubois'yı avlarken görüntülendi