'Galatasaray zarar görmesin' dedi, kararını açıkladı!

14.07.2020 - 12:31 | Son Güncellenme: 14.07.2020 - 12:41

Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan kariyeriyle ilgili verdiği kararı açıkladı. Adı Zalgiris ile anılan tecrübeli koç, resmi olarak Galatasaray'a devam edeceğini duyurdu.

AJANSSPOR-HABER

Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan, önümüzdeki sezon sarı-kırmızılılarla yola devam edeceğini açıkladı. Zalgiris'ten teklif almasına karşın Erdoğan bu teklifi neden kabul etmedi? İşte detaylar...

Zalgiris ile görüştü ama...

Ertuğrul Erdoğan'ın adı Zeljko Obradovic'in koltuğuna aday olarak gösterilmişti. Tecrübeli koça Litvanya ekibi Zalgiris Kaunas ilgi gösterdi. Ancak; Ertuğrul Erdoğan Zalgiris ile yaşanan sürecin uzaması ve bu durumun Galatasaray'a zarar vereceğini düşünerek devam kararı aldı. 

Yurt dışına gitmek istiyordu

Erdoğan, "Avrupa'daki her antrenörü hayali bir gün THY Avrupa Ligi'nde çalışmaktır. Ben de aynı kanaatteyim. Zalgiris'in ilgisi; gerek THY Avrupa Ligi'nde başantrenörlük yapabilmek için, gerek de ülkemi yurt dışında bir takımda temsil edebilmek açısından beni çok heyecanlandırmıştı" dedi. 

Galatasaray zarar görsün istemedi

Galatasaray'daki kariyerine devam edecek olan Ertuğrul Erdoğan, kulübün başkanı Mustafa Cengiz'e de teşekkür etti.

Erdoğan, "Zalgiris yönetimiyle yaptığımız görüşmelerin ardından sürecin git gide uzamasıyla; iki yıldır büyük emek verdiğim ve halihazırda kontratlı başantrenörü olduğum Galatasaray'ın yaklaşan sezon içi kadro yapılanmasının zarar görme ihtimali belirdi. Bu sebeple, kulübümün de menfaatlerini düşünerek, bir karar vermeliydim. Başkan Sayın Paulius Motiejunas'a göstermiş olduğu ilgiden ötürü teşekkür etmekle birlikte, gelecek sezon Galatasaray'daki görevime devam edeceğimi kamuoyuna duyurmak isterim. Bu süreçte; başta büyük Galatasaray taraftarı olmak üzere, Türk basketbol kamuoyu ve tüm basketbolseverlerden aldığım destek mesajlarından ötürü de çok mutluyum. Eksik olmayın. Gelecek sezon kaldığımı yerden devam!" ifadelerini kullandı.

Zalgiris'te yeni başantrenör belli oldu

Öte yandan Zalgiris Basketbol Takımı, Sarunas Jasikevicius'un ayrılmasının ardından başantrenörlüğe Avusturyalı Martin Schiller'i getirdi.Martin Schiller ile 2 yıllık sözleşme imzalandı.

Senin için hazırladığımız haberler