AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'a bir darbe daha! Tudor kararı kulübe geldi

Ajansspor Editör
Orhan GLK
İlk Yayınlanma : 17 May 2021 - 17:08 / Son Güncelleme : 18 May 2021 - 09:25

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Igor Tudor sarı kırmızılı kulübe açtığı davayı kazandı. Igor Tudor, Galatasaray'dan ne kadar tazminat kazandı? İşte detaylar...

Salim MANAV - AJANSSPOR

Süper Lig'de şampiyonluğu averaj farkıyla kaçıran Galatasaray'a bir şok eski hocası Igor Tudor'dan geldi.

Galatasaray'ın eski teknik direktörü Igor Tudor'un sarı kırmızılı takıma karşı açtığı dava sonuçlandı. Aslan'da Şubat 2017-Aralık 2017 arasında görev alan Tudor sarı kırmızılı takımdan ayrıldıktan sonra açtığı tazminat davasını kazandı. Tudor'un davayı kazandığına dair yazı resmen sarı kırmızılara iletildi. Tudor,  faizler hariç 600 bin Euro tazminat alacak.

Sözleşmede 200 bin Euro tazminat maddesi vardı

O dönem yıllık 400 bin Euro'ya imza atan Hırvat çalıştırıcının kontratında, "Devler Ligi'ne gidilirse 200 bin, Avrupa Ligi'ne kalınırsa 100 bin euro prim kazanır" bulunuyordu.

Fatih Terim ile şampiyonluğa ulaştı

2017-18 sezonu öncesinde Cimbom'un başında olan Tudor görevden alınmış yerine Fatih Terim gelmişti. Terim ile o sezon Galatasaray şampiyonluğa ulaşmıştı. Tudor, tazminat davasına yaşanan şampiyonlukta payının olduğunu belirterek şampiyonluk priminin de kendisine verilmesini istemişti.

Galatasaray ödemek zorunda

Kararın kulübe gelmesiyle Galatasaray, Tudor'a faizler hariç 600 bin Euro ödemek zorunda. Eğer bu para ödenmezse Galatasaray'a UEFA'dan yaptırım gelmesi söz konusu olacak.