AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'a Mostafa Mohamed'in ödemesi nedeniyle transfer yasağı gelebilir

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 02 May 2022 - 10:34 / Son Güncelleme : 02 May 2022 - 10:50

Tarihinin en çalkantıyı dönemlerinden birini yaşayan Galatasaray'da bir kriz daha kapıda. Sarı kırmızılılarda transfer yasağı ihtimali gündeme bomba gibi düştü. İşte detaylar...

Sezona büyük umutlarla başlayan ancak bir ara küme düşme potasına kadar inen, teknik direktör Fatih Terim'in ayrılığında ilk büyük krizini yaşayan Galatasaray'da büyük deprem mali genel kurulda başladı. Burak Elmas yönetiminin idari olarak ibra edilmesinin ardından yönetim olağanüstü seçim kararı alırken, açılan davalar nedeniyle yapılamama tehlikesi yaşanana genel kurul, seçime 1 gün kala açılan bir yeni dava sonucunda iptal oldu. Burak Elmas yönetim olarak seçimin 4-11 Haziran arasında yapılması için karar alacaklarını açıklarken, muhalefet ve başkan adayları Elmas'a büyük tepki gösterdi.

 

Sarı kırmızılı kulüpte bu gelişmeler yaşanırken, yeni bir kriz de kapının eşiğinde.

Yeni yönetimin 55 günlük zamanı var

Süper Lig'de yeni sezon 5 Ağustos'ta başlayacak, Galatasaray'da yeni başkan ise 11 Haziran'd6a seçilecek. Bu durumda yeni başkan ve yönetimini 55 günlük sürede halletmesi gereken bir çok sorun bekliyor.

55 günlük sürede teknik direktör durumunun netliğe kavuşturulması, gelecek ve gidecek oyuncular, kamp hazırlıkları ve mevcut kadroda yer alan futbolculardan borçsuzluk kağıdı alınması gerekiyor. Bankalar Birliği ödemeleri de Ağustos ayında gerçekleştirilecek. 

Transfer yasağı tehdidi

Galatasaray'ın Zamalek'le başı dertte! Akşam'da yer alan habere göre; Mısır kulübü, Mustafa Muhammed'in 4 milyon dolarlık bonservis bedeli ödenmediği takdirde sarı-kırmızılılara transfer yasağı tehdidinde bulundu.

Galatasaray'ın 4 milyon dolar için iki aylık süresi var. 11 Haziran'da seçimin olacağı sarı kırmızılılarda 4 milyon doları kimin ödeyeceği merak konusu...

Torrent'ten itiraf: Galatasaray durdu

Galatasaray'daki kaotik ortam teknik direktör Domenec Torrent'in de gündemindeydi. İspanyol teknik adam Demir Grup Sivasspor maçının ardından yaptığı açıklamada "nanın gerçekten kolay değil. Herkesin dik bir şekilde yürümesini sağlamak ve moral vermeye çalışmak zor. Her şey durmuş şekilde. Önümüzdeki sezon için ne transfer yapılabilir, hangi oyuncu kiraya verilebilir gibi birçok planımız vardı ama bunlarla ilgili ilerleyemiyoruz. Biz Türk değiliz ama kimseden de iyi değiliz. Gerçekten bu tarz çalışmaya alışık değiliz. Hem çalışanları hem oyuncuları birlik haline getirmek bizim için zor oluyor." ifadelerini kullandı.