Galatasaray'a Florya Müjdesi... Dev Gelir Olacak! 10 Milyar TL

Ali Bozkurt
24.01.2023 - 09:22 | Son Güncellenme: 24.01.2023 - 09:30

Galatasaray'da Florya müjdesi gelmeye devam ediyor. Dursun Özbek'in projeleri arasında yer alan Florya için dev gelir elde edileceği iddia edildi. Detaylar...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray'da yönetim taraftarı heyecanladıran hamleyi yaptı. Sarı-Kırmızılılar Florya Metin Oktay Tesisleri’nin içinde yer aldığı araziyi Emlak Konut’tan satın alarak dev projeye adım atıyor. Detaylar...

Galatasaray'a dev gelir

Milliyet'te yer alan habere göre, 22 bin 627 metrekaresi kendine, 40 bin 722.5 metrekaresi de Emlak Konut’a ait bulunan alan üzerinden büyük bir katma değer sağlayacak olan sarı-kırmızılıların, buradan beklentisi tam 10 milyar lira olarak belirlendi.

Dursun Özbek duyuracak

Cimbom'da konu ile ilgili açıklamanın kısa süre içinde yapılacağı iddia edilmeye başlandı. Haberin detaylarında yer alan bilgiye göre, kendisine ait olmayan araziyi 1.2 milyon liraya alacağı belirtilen Galatasaray Başkanı Dursun Özbek’in, bu operasyonun detaylarını önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağı öğrenildi.

İlgini Çekebilir
Galatasaray'da anlaşma tamam! Zamlı yeni sözleşme
Habere Git

Galatasaray artıya geçecek

Bankalar Birliği ile yapılan anlaşmanın 2.2 milyar lira olduğunu hatırlatan yetkililer, Florya’dan gelecek para sonrasında 8 milyar lira artıya geçeceğini iddia edildi.

1 milyar TL gelir oldu

Geçtiğimiz günlerde Mecidiyeköy’deki GS LEO Residences’ın satışından 1 milyar liranın üzerinde gelir elde eden Galatasaray'ın bu parayı kullanacağı yer ise belli oldu. Cimbom, elde edilen bu gelirin tamamını Florya ve Kemerburgaz için harcanacağı ifade edildi.

Değeri belli oldu

Emlak Konut, Galatasaray’a verdiği 41 dönüme yakın arazinin değerlemesini de yaptırdı. Yaklaşık bir ay önce yapılan açıklamaya göre Florya arazisinin değerinin KDV hariç değeri 900 milyon lira, KDV dahil değeri ise 972 milyon lira olarak belirlendi.

İlgini Çekebilir
Roma, Fenerbahçe ve Galatasaray transfer için sıraya girdi!
Habere Git
Senin için hazırladığımız haberler