AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'a güzel haber! Kasaya para girecek...

İlk Yayınlanma : 25 Şub 2021 - 17:48 / Son Güncelleme : 26 Şub 2021 - 11:06

Son dakika haberleri... Galatasaray'a CAS'tan güzel haber geldi. Malaga Başkanı Jose Maria Munoz, Nordin Amrabat transferinde şartlar yerine getirilmediği için Galatasaray'a para ödeneceğini açıkladı. İşte detaylar...

Galatasaray'a güzel haber! Kasaya para girecek...

AJANSSPOR - DIŞ HABER

Galatasaray'a Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi'nden (CAS) müjdeli bir haber geldi. Galatasaray'ın kasasına para girecek.

İspanyol ekibi Malaga'nın başkanı Jose Maria Munoz, Galatasaray'dan yapılan Nordin Amrabat transferinde "hazırlık maçı" şartını yerine getirmemeleri nedeniyle sarı-kırmızılı kulübe para ödeneceğini açıkladı.

Galatasaray'ın kasasına ne kadar girecek?

CAS'tan çıkan karara göre Malaga, Galatasaray'a 500 bin Euro para ödeyecek.

2015 yılında transfer oldu

2015 yılında Amrabat, Galatasaray'dan Malaga'ya 3,5 milyon Euro karşılığında transfer olmuştu.

Galatasaray'dan açıklama

Galatasaray, CAS kararıyla ilgili resmi internet sitesinden şu açıklamayı paylaştı:

​Eski profesyonel futbolcumuz Nordin Amrabat’ın Ağustos 2014 tarihinde Malaga CF kulübüne transferi kapsamında kulübümüz ile Nasr Bin Abdullah & Sons şirketi arasında yapılmış olan anlaşma ile Nasr Bin Abdullah & Sons şirketi tarafından düzenlenecek olan maç organizasyonu karşılığında kulübümüze 500.000 EUR ödeneceği taahhüt edilmiştir.

Sözleşmede düzenlenen taahhütlerin yerine getirilmediğinin görülmesi üzerine kulübümüz tarafından Malaga CF kulübü ve Nasr Bin Abdullah & Sons şirketine karşı Spor Tahkim Mahkemesi (Court of Arbitration for Sport) nezdinde alacak davası açılmıştır. 

Spor Tahkim Mahkemesine 3.10.2019 tarihinde yapılan başvuru sonucu dosya 23.2.2021 tarihinde kulübümüz lehine sonuçlanmış olup, Malaga CF kulübü ve Nasr Bin Abdullah & Sons şirketinin 500.000 EUR tutarındaki ücret ile 10 Ekim 2014 tarihinden ödeme gününe kadar işleyecek olan %5 oranındaki faiz tutarından müteselsilen ve müştereken sorumlu olduğuna dair hüküm kurulmuştur.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur,

Galatasaray Spor Kulübü