Galatasaray'a Mbaye Diagne piyangosu

15 Mayıs 2020 22:05- Son Güncelleme - 15 Mayıs 2020 22:16
Google news abonelik

Club Brugge'un Belçika Ligi'nde şampiyon ilan edilmesinin ardından Mbaye Diagne transferinde Galatasaray'ın da şampiyonluk primi alacağı belirtildi. 

Belçika ekibinin şampiyon ilan edilmesinin ardından Mbaye Diagne ile yapılan sözleşmede özel bir maddenin devreye girdiği ve Galatasaray'ın bu madde gereği ekstra bir ücret alacağı öğrenildi. Bu rakamın ise 350 bin Euro olduğu iddia edildi. 

Belçika ekibinde uzun süredir kadro dışı kalan ve saha dışı davranışlarıyla da gündemden düşmeyen Senegalli forvet böylelikle takımına ekstra para kazandırmış olacak. 

Öte yandan, Genel kurulda yapılan gizli oylama sonucunda, son sırada bulunan Waasland-Beveren takımının ise ligden düşürüldüğü bildirildi.

Avrupa kupalarına katılacak takımların ligdeki mevcut sıralamayla belirleneceği belirtildi.

Club Brugge, lig ertelenmeden önce 70 puanla en yakın rakibi Gent'in 15 puan önündeydi.

Diagne, Brugge'e ne kadara transfer olmuştu?

Senegalli oyuncu Club Brugge'e 3.350 bin Euro'ya geçici olarak transfer olmuştu.

Galatasaray'ın KAP'a yapmış olduğu açıklama şu şekilde:

"Profesyonel futbolcumuz Mbaye Diagne’nin geçici transferi konusunda Club Brugge NV kulübü ile anlaşmaya varılmıştır. Yapılan anlaşmaya göre Club Brugge NV kulübü Şirketimize net 3.350.000 Euro geçici transfer (kiralama) bedeli ödeyecektir. Oyuncunun 2019-2020 sezonu için  kalan net 2.115.000 Euro sabit transfer ücreti Şirketimiz tarafından ödenecektir. Buna ek olarak Club Brugge NV Kulübü 30 Haziran 2020 tarihine kadar oyuncuyu net 13.000.000 Euro bedel ile satın alma opsiyonuna sahiptir.