Galatasaray'a Roma'dan Cengiz Ünder yanıtı geldi: Kiralamayız

23 Kasım 2017 08:32- Son Güncelleme - 23 Kasım 2017 08:32
Google news abonelik
Galatasaray'a Roma'dan Cengiz Ünder yanıtı geldi: Kiralamayız

Cengiz Ünder, Galatasaray forması giyecek isimler arasında gösterilirken, kulünü Roma'dan Galatasaray'ın kiralama isteğine yanıt geldi. İtalyanlar, Cengiz Ünder'i Galatasaray'a kiralamak niyetinde değil. Roma, Cengiz Ünder'i Galatasaray'a kiralık olarak göndermek istemiyor. Cengiz Ünder Roma'da bu sezon 6 maçta 3 kez ilk onbirde oynadı ve toplam 241 dakika forma giydi.

Yabancı kontenjanı dolu olan Galatasaray'da devre arası hedef, yerli takviye... Listenin ilk sırasında bulunan isim ise Cengiz Ünder. Sarı-kırmızılıların, 20 yaşındaki genç yıldız için Roma'ya resmi teklif yaptığı ancak olumsuz cevap aldığı ortaya çıktı. Cengiz'in Roma'da net 1 milyon 200 bin Euro kazandığını öğrenen sarı-kırmızılılar, bu parayı ödemeye hazır olduğunu İtalyan ekibine bildirdi ve "Cengiz'i kiralamak istiyoruz'' mesajını iletti. Ancak Roma, "15 milyon Euro yatırım yaptığımız bir oyuncudan altı ayda vazgeçemeyiz. Kiralık göndermenin bize katkısı olmaz. Cengiz'i sezon sonuna kadar takımda tutacağız" yanıtını verdi.

TOTTİ, CENGİZ ÜNDER'E "SANA GÜVENİYORUM" DEDİ

İngiliz The Guardian gazetesine röportaj veren Cengiz Ünder, formasını giydiği Roma'nın efsane ismi Totti'nin kendisine, "Sana inanıyorum, aksi taktirde burada olmazdın" dediğini söyledi. Milli oyuncu, Totti'ye hayranlığını, "Roma'ya ilk geldiğimde Totti'nin bana, 'Hoş geldin' dediği anı kelimelerle anlatmak zor. Ne kadar heyecanlandığımı kelimelere dökemem bile. Bir hayranına kavuşan taraftar gibiydim" sözleriyle anlattı. İtalya'da yaşamın zorluklarından bahseden Cengiz Ünder, "Dil engelinden dolayı yurt dışına taşınmak gerçek bir kültür şokuydu. Tek başıma geldim ve ailemi arkada bıraktım. Kimseyi tanımıyordum ve kimseyle iletişim kuramıyordum" diye konuştu. Roma'da Türkiye'nin bayrağını temsil ettiğini belirten Cengiz sözlerini şöyle tamamladı: "Sosyal medyadan insanlar bana gurur verici mesajlar gönderiyorlar. Benimle gurur duyduklarını söylüyorlar. Ben de burada ülkemi ve Türk bayrağını temsil ediyorum."

Başakşehir'den 15 milyon Euro'ya Roma'nın yolunu tutun Cengiz, İtalya'da henüz umduğunu bulamadı. Yeni takımına adapte olmayan ve dil sorunu yaşayan Cengiz forma rekabetinde geri kaldı. (Sabah)

En İyi Asistler | Bundesliga (2019/20 - 01-25. Hafta)