AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da ayrılık! Kendisi açıkladı...

Ajansspor Editör
Emrah Karalinc
İlk Yayınlanma : 01 Haz 2021 - 11:24 / Son Güncelleme : 01 Haz 2021 - 12:33

Galatasaray'da ayrılık resmileşti. Sarı-kırmızılı takımda Fatih Terim'in yardımcılarından Ümit Davala kulüpten ayrıldığını duyurdu. İşte detaylar...

AJANSSPOR-HABER

Spor Toto Süper Lig’de geride bıraktığımız sezonu 2.sırada tamamlayan Galatasaray’da Fatih Terim’in kontratı bitti. Terim’in yardımcılarından biri olan Ümit Davala, yaptığı yazılı açıklamayla Galatasaray’a veda etti. Davala yazılı açıklamasında kariyerinde teknik adam olarak devam edeceği bilgisini de paylaştı. Detaylar haberde...

Ümit Davala’nın ayrılık açıklaması şu şekilde:

"Sakatlıklar, vazgeçmeden tamamlanan tüm geri dönüşler, ailem olarak gördüğüm kulübüm için yaptığım sayısız fedakârlık ve asla yanlış davranmadığım Galatasaray taraftarlarının gönlünde oluşan Ümit Davala profilinden dolayı hissettiğim gönül rahatlığı. Bugün, veda ederken hayatımın üçte birini adadığım Galatasaray'a, kazanılan kupalardan daha çok beni bu duygu huzurlu hissettiriyor. Saha içinde yıllarca hem Türkiye'de, hem de Avrupa'nın en büyük liglerinde kulüp ve milli takım düzeyinde en üst basamakta rekabet ettikten sonra, saha kenarında edindiğim tüm tecrübeyi artık teknik direktör olarak kullanacağım. 

Hayatın ne getireceği bilinmez ama mücadeleye hazırım ve yıllar boyu emek vererek oluşturduğum kariyerime, dolayısıyla kendime bu anlamda bir borcum olduğunu biliyorum. Hikâyenin bu noktasında, En başından beri hayatımda olan, bana her zaman bir baba, bir ağabey gibi yaklaşan, sadece bir futbol adamı olarak oyunla ilgili değil, tecrübesiyle hayata dair de yol göstericilerimden olan hocam Sayın Fatih Terim'e teşekkür etmek istiyorum. 

Ülke futbolunun tüm zamanlarındaki en başarılı teknik adamıyla hem oyuncu hem de antrenör olarak çalışmak, ailesinden biri olmak benim için başlı başına onurdu. Kariyerimde yeni bir sayfa açacağım bu döneme başlamadan önce, birlikte çalıştığım tüm antrenörlere, futbolcu arkadaşlarıma, kulüp çalışanlarına ve yöneticilerine de teşekkür ediyorum. Son olarak da, bana duydukları sevgiyi hayatımın her anında derinden hissettiren Galatasaray, büyük taraftarına minnettar olduğumu söylemek istiyorum. Sıcak sevginizi her zaman kalbinde taşıyacağım."

Ümit Davala dejavu yaşadı

Ümit Davala, daha önce Ümit Milli Futbol Takımı antrenörlüğü yapmıştı. Davala, daha önce 2008-2009’da Michael Skibbe’nin de yardımcılığını yapmıştı. 2011-12 sezonundan itibaren Galatasaray’da Fatih Terim’in yardımcılığını üstlenen Davala, Terim’in gönderilmesinin ardından görevinden ayrılmıştı. Yine benzer bir durum ortaya çıktı. Fatih Terim’in 22 Aralık 2017’de yeniden yardımcısı olarak göreve getirdiği Davala, ayrılık sonrasında bu kez teknik adam olarak yoluna devam edeceğini duyurdu ve kariyerinde yeni bir sayfa açmış oldu.