AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da başkan adayı çekildi: Veda değil, feda!

İlk Yayınlanma : 03 May 2021 - 11:04 / Son Güncelleme : 03 May 2021 - 11:30

Galatasaray haberleri... Galatasaray'da başkan adaylarından biri olan Tuncer Hunca adaylıktan çekildiğini duyurdu. Tunca, neden çekildiğini de açıkladı. İşte detaylar...

Galatasaray'da başkan adayı çekildi: Veda değil, feda!

AJANSSPOR-HABER 

Galatasaray'da bu ay sonunda yapılması planlanan seçim öncesinde flaş bir gelişme yaşandı. Daha önce başkanlığa aday olduğunu açıklayan Tuncer Hunca, Eşref Hamamcıoğlu'na destek vereceğini belirterek adaylıktan çekildi.

Tuncer Hunca neden başkan adaylığından çekildi?

“Bu bir veda değil, fedadır” ifadelerini kullanan Hunca açıklamasında, “Camiamızın birlik ve beraberliğe en üst seviyede ihtiyacı olduğu bu dönemde; birleştirici, bütünleştirici irade ile bulunduğumuz bu fedakarlığın, kulübümüz adına başarı olarak geri döneceğine inanıyor, sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimizi bir kez daha hassasiyetle hatırlatarak, yapılacak seçimde Sayın Eşref Hamamcıoğlu ve Ekibine başarılar diliyorum” diye konuştu.

Galatasaray'da şu anki başkan adayları

Tuncer Hunca'nın çekilmesinin ardından Galatasaray Kulübü’nde yapılacak seçimli genel kurul öncesinde başkanlık için adaylığını açıklayan isimler Metin Öztürk, Eşref Hamamcıoğlu ve Burak Elmas oldu.

Daha önce ne demişti? 

Nisan ayının son haftalarında sosyal medyada Tuncer Hunca'nın Eşref Hamamcıoğlu ile güç birliği yapacağı yönünmdeki haberi Tuncer Hunca yalanlamıştı. Hunca şu ifadeleri kullanmıştı: 

"Son günlerde sosyal medya platformlarında çıkan, Galatasarayımızın değerli başkan adaylarından Sayın Eşref Hamamcıoğlu ile birleştiğim yönündeki haberleri, Galatasaray'a gönül vermiş insanların kulübümüzün selameti adına diledikleri bir temenni olarak değerlendiriyorum. Bugün böyle bir birleşmenin yaşanmadığını ama kulübümüzün menfaatleri için daima kapıların açk kalacağını önemle belirtirim. Ucundan tutulacak halat, Galatasaray halatı olduğu sürece biz o halatı tutmaya her zaman devam edeceğiz."

Tuncer Hunca'nın adaylıktan çekildiğinde dair basın açıklaması şu şekilde:

"Değerli Galatasaraylılar ;

Galatasaray; kurucu başkanımız Ali Sami YEN’in açtığı yolda ve çizdiği rotada Türkiye’nin lokomotifi olarak uluslararası başarıları amaçlayan, 500 yılı aşan kadim kültürü ve hür irade, ortak akıl, dayanışma, birlik, beraberlik, sevgi, saygı ve vefa gibi değerleri ile beslenen, sarı-kırmızı renklere gönül verenler ile gücüne güç, değerine değer katan, emanete sahip çıkan gelmiş geçmiş tüm Galatasaraylılar ile birlikte varlığını sürdüren bir Spor Kulübüdür.

Yönetimler; taşıdıkları emanete ve gönül veren milyonlara sahip çıkmak, Galatasaraylılık değerlerini, kulübün menfaatlerini, kurumsal itibarını korumak, yüceltmek, her daim zirvede tutmak, varlığını sürdürmek ve bugünden geleceği kurmak için sorumluluk üstlenir.

Galatasarayımızın geleceği için ; kuruluş ilkelerimiz olan kardeşliğe, hoşgörüye vefaya, samimiyete birlik ve beraberliğe yeniden dört elle sarılmazsak, ekonomik bağımsızlığa, denk bütçeye, markalaşmaya, gerçekçi finans anlayışına gereken önemi vermezsek, Gayın ve Sin'in ebedi mirasına sahip çıkmak için taşın altına elimizi sokmaz ve aynı halatın ucundan tutmazsak bu işin şakası yok diyerek, "ADIMIZ GALATASARAY.. ANDIMIZ GALATASARAY " sloganı ile öz varlığımız olan entellektüel sermayemizi harekete geçirdik ve yola çıktık. Ortak Akıl ile; 2021 yılının mdünyasına ve Galatasaray değerlerine uygun olarak, her alanda radikal yapısal değişim ve dönüşümü yaparak sürdürülebilir ekonomik büyüklük ve kazanılacak başarıların yapı taşlarını belirledik, paylaştık. 52 yıldır üyesi olduğum; gelenekleriyle yetiştiğim Kulübümüzün geleceğini hep birlikte şekillendirmek için sarı kırmızı renklere gönülden bağlı, bu renklerin ifade ettiği değerlere gönül borcu olan değerli Galatasaraylı büyüklerim ve kardeşlerimle sorumluluk hissederek, bu çalışmaları yaptık.

Şimdi bugün, Galatasarayımız adına bir başka çok önemli sorumluluk ve görev bizi bekliyor.. Alınan karar gereği ilan edilen 22 - 29 Mayıs 2021 tarihinde yapılacak Seçim Genel Kurulu, Galatasarayımız’ın bu en zor zamanında yapılacak ve belkide bir yol ayırımı yaşayacağımız seçim olacaktır. Yapılacak seçim; ana kaynağımız olan kadim kültürümüze, gücümüz olan değerlerimize ve sevgimize, sevdamıza, ilkelerimize ters düşerek geldiğimiz bugünkü sonuca "DUR" demenin bir seçimi olacaktır. Sahip olduğumuz Galatasaray Değerleri ve Ortak Aklı, bu seçimde bölünme ve güç dağılımını değil, kulübümüzü, camiamızı hepimizin özlem duyduğu şekilde birleştirmek, yeniden hak ettiği ve olması gereken yere taşımak için güçbirliği yapma sorumluluğunu yüklemektedir.

Bu nedenle; benim gibi Galatasaraylı olmaktan şeref ve gurur duyan diğer kardeşlerim ve büyüklerimle birlikte almış olduğumuz ortak kararla, yüklendiğimiz bu sorumluluk gereği taşın altına elimizi koyuyor ve Galatasarayımız adına yapılması gerekenler konusunda örtüştüğümüz Sayın Eşref Hamamcıoğlu'na seçimde tam destek vereceğimizi, ancak kendisinin ve ekibinin de en yakın takipçisi ve denetleyicisi olacağımızı beyan ediyorum. Çünkü, bizim bir andımız var: Galatasaray’ı yaşamak, yaşatmak ve yarınlara taşımak..

İSİMLERİMİZ DEĞİL, ASLOLAN GALATASARAY ise ; BU BİR VEDA DEĞİL, FEDADIR…

Camiamızın birlik ve beraberliğe en üst seviyede ihtiyacı olduğu bu dönemde; birleştirici, bütünleştirici irade ile bulunduğumuz bu fedakarlığın, kulübümüz adına başarı olarak geri döneceğine inanıyor, sürecin takipçisi olmaya devam edeceğimizi bir kez daha hassasiyetle hatırlatarak, yapılacak seçimde Sayın Eşref Hamamcıoğlu ve Ekibine başarılar diliyorum."

Tuncer Hunca kimdir?

Galatasaray menfaatleri doğrultusunda başkan adaylığından çekildiğini ifade eden Tuncer Hunca, Louisiana State Üniversitesi Kimya ve Pazarlama bölümü mezunudur. Tuncer Hunca, yüksek lisansını ise İstanbul Üniversitesi İşletme üzerine yapmıştır.

Aynı zamanda Hunca Kozmetik’in de sahibi olan Tuncer Hunca, Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirketinin ikinci kuşak temsilcisi olarak pazarlama sektöründe 32 yıllık bir deneyime sahiptir. İyi derecede İngilizce bilmektedir.