• Diğerleri

Galatasaray'da dev operasyon! İndirim...

Galatasaray yönetiminin kararıyla futbolcuların alacaklarından feragat etmesi bekleniyor. Hangi futbolcuya nasıl bir yeni teklif yapılacak? Galatasaray'da en çok kazanan futbolcular listesinde kimler var? Çarpıcı gelişmeler...
16 Nisan 2020 09:43- Son Güncelleme - 16 Nisan 2020 10:00
Google news abonelik

Tüm dünyayı tehdit eden koronavirüs salgınıyla ortaya çıkan finansal krizden dolayı oyuncu maaşlarında indirime gidecek olan Galatasaray’da, teklif paketi hazırlandı. Yüksek maliyetli futbolculara nasıl bir öneri yapılacak? Falcao, Feghouli ve Muslera'ya yeni teklifler nasıl olacak? Galatasaray'da en yüksek maaşı alan futbolcular kimler? Tüm ayrıntılar... 

Yönetim kararıyla maaş bütçesi düşüyor

Galatasaray’da maaş bütçesi yönetim kararıyla düşürülüyor... Son gerçekleşen Kulüpler Birliği toplantısında, futbolcu sözleşmelerinin dondurulmasına kadar varan radikal kararlar alınırken, Galatasaray cephesinde de yeni teklif paketi hazırlandı. Buna göre mevcut kadrodaki oyunculara ilk etapta yüzde 30 oranında maaş indirimi önerilecek.

Falcao indirime hazır

Fanatik'te yer alan habere göre; bu doğrultuda, geçtiğimiz günlerde “Gereken neyse yapmaya hazırım” mesajını veren Radamel Falcao’ya, yıllık 5 milyon Euro garanti ücret yerine 3.5 milyon Euro teklif edilecek.

Feghouli ve Muslera'ya öneri ne olacak?

Feghouli ve Muslera'ya öneri ne olacak?

Takımın en çok kazanan ikinci yıldızı olan Sofiane Feghouli’ye, 3.8 milyon Euro yerine 2.7 milyon Euro verilecek. Maaş skalasındaki üçüncü isim olan Fernando Muslera’ya da 3.5 milyon Euro yerine 2.5 milyon Euro yıllık ücret önerilecek.

Önce yıldızlardan başlıyorlar

Sarı-Kırmızılılar’da maaş operasyonu bu üç isimle başlayıp, anlaşma sağlanması halinde diğer oyuncularla yine yüzde 30 oranındaki indirimlerle devam edecek.

Kontratı bitecek futbolcular ne olacak?

Transfer sezonunun açılması halinde satılması ve kulübe gelir getirmesi düşünülen, kontratları sona erecek olan ya da ilk 11’den ziyade rotasyon oyuncusu olarak görev yapan isimlere daha farklı teklifler yapılacağı da gelen haberler arasında. Galatasaray Yönetimi bu şekilde maaş bütçesini son yılların en düşük seviyesine çekmeye hazırlanıyor.

Yenilere 1.5 milyon Euro limit

Yenilere 1.5 milyon Euro limit

Bundan sonra yapılacak transferlerde ise 1.5 milyon Euro limiti yine gündemde olacak. Listedeki futbolculara her zaman taban fiyattan teklif sunulacak. Ancak takıma seviye atlatacağı düşünülen yıldızlar için bu limit esnetilecek.

Altyapıya da yönelecekler

Koronavirüs salgını nedeniyle ortaya çıkan ekonomik krizin futbol piyasasını da vurması ve bunun ne kadar süreceği kestirilemediğinden, altyapıdaki genç yeteneklerin A takıma kazandırılmasına öncelik verilecek.

Galatasaray'da en çok gelir elde eden futbolcular kimler?

Falcao  - 5 milyon Euro

Feghouli   - 3 milyon 850 bin Euro

Muslera  - 3 milyon 550 bin Euro

Belhanda  - 3 milyon 350 bin Euro 

Andone  - 2 milyon 500 bin Euro (Kontratı sona eriyor)

Seri  - 2 milyon 500 bin Euro (Kontratı sona eriyor)

Babel  - 2 milyon 500 bin Euro 

Mariano  - 2 milyon 300 bin Euro (Kontratı sona eriyor)

Diagne   - 2 milyon 100 bin Euro 

Lemina   - 2 milyon 50 bin Euro (Kontratı sona eriyor)

Nagatomo - 2 milyon Euro (Kontratı sona eriyor)

Spiker canlı yayında soyundu!