AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Torrent'in durumu netleşti! Kredi yok mecburiyet var

Ajansspor Editör
Özgür Koç
İlk Yayınlanma : 12 Nis 2022 - 11:17 / Son Güncelleme : 12 Nis 2022 - 11:22

Galatasaray'da 30 Nisan'da yapılacak seçimin heyecanı yaşanırken, yeni seçilecek başkanın teknik direktör Domenec Torrent'le ilgili vereceği karar merak konusu. İşte detaylar...

Galatasaray'da ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 2-0 mağlup olmasından sonra gözler tamamen 30 Nisan tarihinde yapılacak olan seçime çevrildi. Seçimden galip çıkacak ismin teknik direktör Domenec Torrent ile devam edip etmeyeceği büyük merak konusu oldu.

Akşam'ın haberine göre; başkan adayları Metin Öztürk ve Eşref Hamamcıoğlu'nun bu konudaki düşünceleri netleşmeye de başladı. İki aday da Galatasaray'ın maddi durumunu ön planda tutuyor. Başkan adayları teknik direktör konusunda kararını bu kriter üzerinde verecek.

Öncelik borçları indirmek

Başkan adaylarından biri olan Metin Öztürk ve ekibinin önceliği sarı-kırmızılı kulübün borcunu aşağıya düşürmek... Bu konudaki projeler konusunda çalışmalara hız verilmiş durumda. Teknik direktör konusunda ise Domenec Torrent ile tazminat ödemeden ayrılma fikri ön planda.

Torrent 1 yıl daha devam edebilir

Bu sorun çözülemezse İspanyol çalıştırıcı ile 1 yıl daha devam etme olasılığı da gündemde. Olası ayrılık yaşanması durumunda ise Metin Öztürk'ün yerli bir teknik direktörü takımın başına getirme düşüncesi var.