AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Dursun Özbek ve Eşref Hamamcıoğlu'nun listeleri belli oldu

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 20 May 2022 - 17:17 / Son Güncelleme : 20 May 2022 - 17:33

Son dakika: Galatasaray'da başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek yönetim kurulu listelerini Divan Başkanlığı'na teslim etti. İşte detaylar

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray’da 11 Haziran’da gerçekleştirilecek kongre öncesinde Başkan adaylarından Eşref Hamamcıoğlu ve Dursun Özbek, yönetim kurulu listelerini Divan Başkanlığı’na teslim etti. Hamamcıoğlu, Galatasaray’ın eski başkan adaylarından olan ve 2004-2006 ile 2011-2013 dönemlerinde yöneticilik yapan Adnan Öztürk’ün Sportif A.Ş.’de görev yapacağını duyurdu.

Eşref Hamamcıoğlu'nun listesi 

Nef Stadyumu'na ilk gelen aday olan Eşref Hamamcıoğlu'nun listesinde şu isimler yer alıyor:

  • Başkan: Eşref Hamamcıoğlu

 

  • YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELER: Osman Kocaman, Murat Özer, Boğaç Göncü, Sadık Burçin Tunçel, Mehmet Emre Mısırlı, Levent Apaydın, Nizam Hışım, Cevat Genç, Utku Dönmez, Murat Karaman

 

  • YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER: Ender Merter, Abdullah Metin Tutçuoğlu, Namık Kemal Martı, Suat Sarı, Kaan Artukoğlu

 

Eşref Hamamcıoğlu: "Adnan Öztürk Sportif Aş'de görev yapacak"

 

Nef Stadyumu çıkışında gazetecilere açıklamalarda bulunan Hamamcıoğlu, Adnan Öztürk'ün Sportif AŞ'de görev alacağını açıkladı.

Hamamcıoğlu "Galatasaray'ın çatıdan ziyade temele ihtiyacı var. Bu temeli sarsmaya çalışanları en güzel dersi genel kurul üyeleri verecektir. Bizim yolumuz belli, rotamız net. Bizim liste yetiştirmek için herhangi biriyle bir ortaklık yapma önceliğimiz olmadı. Listemizi teslim ettik. Adnan Öztürk Sportif AŞ'de görev yapacak. Hepimize hayırlı olsun. Önümüzde bir seçim süreci var, teknik direktör veya transferle ilgili açıklama yapmam doğru olmaz." ifadelerini kullandı.

Dursun Özbek'in listesi 

Eşref Hamamcıoğlu'dan kısa bir süre sonra stadyuma gelen Dursun Özbek de listesini Divan Başkanlığına teslim etti.

  • Başkan: Dursun Özbek

 

  • YÖNETİM KURULU ASIL ÜYELER: Metin Öztürk, Niyazi Yelkencioğlu, Bora İsmail Bahçetepe, Rıza Tevfik Morova, Eray Yazgan, Levent Yaz, Ahmet Cemal Özgörkey, Mehmet İsmail Sarıkaya, Mehmet Saruhan Cıbara, Dikran Gülmezgil

 

  • YÖNETİM KURULU YEDEK ÜYELER: Can Natan, Emir Aral, Cansu Ak, Tanur Lara Yılmaz, Cem Soylu

Daha önce çıkan haberlerde Dursun Özbek'in listesinde olacağı iddia edilen Erden Timur ve Ali Yüce, Özbek'in divan başkanlığına teslim ettiği listede yer almadı. Stada Dursun Özbek ile birlikte gelen Erden Timur'un Sportif AŞ'de görev yapacağı açıklandı. Dursun Özbek, stadyumdan ayrılırken şu açıklamaları yaptı:

 

Dursun Özbek: "Erden Timur kardeşim sportif AŞ'de görev yapacak"

 

Erden Timur kardeşim hakkında bir şey söylememe gerek yok. Galatasaray'a gönül vermiş, uzun yıllar hizmet edecek ekibimiz var. Erden kardeşim de planladığımız gibi Sportif AŞ'de görev yapacak. Çok deneyimli olduğu gayrimenkul projelerimizde de en önde kulübümüze hizmet edecek. Kendisine şimdiden teşekkür ediyorum. Cemal Özgörkey ve Metin kardeşime de teşekkür ediyorum. Biz hep beraberiz, birleşme ayrılıklarda olur. Listemiz her şeyi anlatıyor. Geçmişi bilenler, Galatasaray'ıu çok faydalı yöneteceğimizi bilir.