Galatasaray'da ibra tartışması! İrfan Aktar'dan ibra ve Eşref Hamamcıoğlu açıklaması!

25 Mart 2019 19:01- Son Güncelleme - 25 Mart 2019 16:06
Google news abonelik

Galatasaray Kulübü Eski Divan Başkanı İrfan Aktar, Mustafa Cengiz yönetiminin idari yönden ibra edilmemesini değerlendirdi. Aktar, Cengiz yönetiminin neden ibra edilmediği ve Eşref Hamamcıoğlu’nun başkanlık gibi bir düşüncesi olup olmadığı konusunda açıklamalar yaptı.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan İrfan Aktar’ın açıklamaları şu şekilde;

“Hizmet veren bir yönetimin ibra edilmemesi üzücü”

“Hizmet veren bir yönetimin ibra edilmemesi üzücü”

Görev yapmış olan, hizmet veren bir yönetimin ibra edilmemesi üzücü. Galatasaray’a bazı yansımaları olacak.

 

Bu mali yönden mi, sportif açıdan mı olur zaman içinde göreceğiz. Denetleme Kurulu’nun da ibra edilmemiş olması ikinci sıkıntıyı beraberinde getiriyor.

 

“Mustafa Cengiz’in bazı konuşmaları üyeleri rahatsız etti”

Başkan Mustafa Cengiz’in bazı konuşmaları, üyeleri rahatsız etti. Galatasaray Başkanının bu tür konuşmalar yapmaması gerektiği eleştiri olarak da getirildi.

 

Manevi konularla ilgili yorumlara girmemek daha uygun olur. Esas kısmi rahatsızlık oradan başladı.

 

“Camia için hoş bir görüntü olmadı”

“Camia için hoş bir görüntü olmadı”

Bu yıl üyeliğe alınmayan Galatasaray Lisesi 150.yıl mezunlarının konusu da defalarca dile getirildi.

 

O da idari ibrasızlığı zorlayan konulardan biri oldu. Camia için hoş olmayan bir durum oldu. Galatasaray camiası için iyi bir görüntü olmadı.

 

Eşref Hamamcıoğlu’nun başkan adaylığı gibi bir niyeti var mı?

Eşref Hamamcıoğlu’nun başkan adaylığı gibi bir niyeti var mı?

Galatasaray’da Duygun Yarsuvat, Divan Başkanlığı da başkanlık da yaptı. Bazı örnekler var. Önemli olan bahsedilen üyenin başkanlığa ehil olup olmadığıdır. Galatasaray ve sporla ilgili birikiminin durumu önemlidir.

 

Eşref Hamamcıoğlu ile beraber çalıştım. Sevdiğim, takdir ettiğim bir arkadaşımdır. Böyle bir işe soyunur mu bilemem.

 

İnan Kıraç, “Eşref Hamamcıoğlu başkan olsun” diye düşünebilir. Başkası da başka türlü düşünür. Kulüp için hayırlı olanını bulmaya mecburuz.

Son yapılan Divan seçimini Eşref Hamamcıoğlu kazanmıştı

Son yapılan Divan seçimini Eşref Hamamcıoğlu kazanmıştı

Son yapılan Divan Kurulu seçiminde, 1996 Divan üyesinin oy kullanma hakkına sahipti.

Seçimler sonucunda Eşref Hamamcıoğlu 336, İrfan Aktar ve Bünyat Balaban ise 303'er oy almış ve Hamamcıoğlu başkan seçilmişti.

Galatasaray Genel Kurul Divan Başkanı Metin Sinan Aslan'dan flaş açıklama

Galatasaray Genel Kurul Divan Başkanı Metin Sinan Aslan, A Spor'da yayınlanan Spor Ajansı programına bağlanarak gündemi değerlendirdi. Metin Sinan Aslan'ın yaptığı açıklamalardan Ajansspor'un derledikleri şu şekilde:

"O gün ortaya çıkan manzaradan dolayı mutsuzum"

"O gün ortaya çıkan manzaradan dolayı mutsuzum"

Ben bir ibrasızlık kararından dolayı mutlu olacak bir Galatasaraylı değilim. Her Galatasaraylı o gün ortaya çıkan manzaradan dolayı mutsuzdur. İki tarafın karşılıklı tezahüratları... Oradaki o manzaradan dolayı çok üzüldüm.

"İbrasızlığın teyidini almak istedim"

"İbrasızlığın teyidini almak istedim"

Biz oylamayı yaptık. Ben oylamada yerimde oturdum ve 6 arkadaşımı ise salonun belli bölgelerine gönderdim. Biz oylamayı parça parça öğrendik. Bana rakamlar verildi ve biz bunları herkesin önünde topladık. Taraftarları bölmeden yaptığımız oylamada da ibrasızlık öndeydi. 

Ben ibrasızlığın teyidini almak istedim. Ben sadece bu sebeple ikinci kez oylama yaptım. Çünkü bu travmatik bir olay.

"İlk oylama ibrasızlık, ikincisi ise yine ibrasızlık"

"İlk oylama ibrasızlık, ikincisi ise yine ibrasızlık"

Mahmut Recevik, 'Tebrikler Metin, ilk oylamada evet oyları fazlaydı' diyerek ironi yaptı. Ben oradaki genç arkadaşıma 'Ne oldu' diye sordum. Oradaki bayan arkadaş yaratılan manzaradan sonra korkuyor.

Bana neticede geldi. İlk oylamada olandan daha fazla ibrasızlık kararı çıktı. İlk oylama ibrasızlık, ikincisi ise ibrasızlık. Yönetim kapalı oylamayı, ikinci oylamanın ardından istedi. İki kez ibrasızlık kararı çıkmış, bir daha kapalı oylama isteseydim doğru olmazdı.

Neden kapalı oylama yapılmadı?

Oylar arasında anlamsızlık olursa, çelişkili bir hal olsaydı kapalı oylamayı sunacaktım. Başta neden kapalı oylamaya gitmedim? 

Dünyanın hangi siyasal partisinde yönetimler gizli oyu tercih eder? İlk başta kapalı oy yapsaydım, yönetim karşı çıkardı.

"İçim çok rahat"

"İçim çok rahat"

Bundan sonrası beni ilgilendirmez. Ben görevimi yaptım ve kararımı verdim. Benim içim çok rahat. Birtakım başka eksiklikleri bizim üzerimizden gidermeye çalışmasın. Ben Galatasaray'ın en genç divan başkanıyım. Bundan gurur duyuyorum. 

Tek derdim Galatasaray'a yeni bir kadro kazandırmak. Aynı isimleri görmekten belki siz de sıkılmışsınızdır. İnan Kıraç ile benim ismimim yan yana gelmesi gülünç bir şey. Lise yıllarımızdan itibaren İnan Kıraç'a muhalif olarak yetiştik. Mustafa Cengiz'in seçilmesi için bildiriyi yazan kişi benim.