AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da Seçimi İptal Ettiren Fırat Develioğlu'ndan Basın Toplantısı

Ajansspor Editör
Akın Ungan
İlk Yayınlanma : 14 May 2022 - 13:06 / Son Güncelleme : 14 May 2022 - 13:26

Galatasaray'da Burak Elmas'ın ibrasızlığı nedeniyle Metin Öztürk ve Eşref Hamamcığlu'nun katıldığı seçimi iptal ettiren Fırat Develioğlu, basın toplantısı yaptı.

Galatasaray'da başkanlık seçimini mahkemeye yaptığı başvuru ile iptal ettiren Galatasaray Üyesi Fırat Develioğlu, başkanlığa aday olduğunu duyurmuştu. Develioğlu basın toplantısı gerçekleştirdi.

Seçimi iptal ettirdi

Galatasaray, Burak Elmas yönetiminin idari yönden ibra edilmemesinin ardından Metin Öztürk ile Eşref Hamamcıoğlu'nun katıldığı başkanlık seçimi sürecine girmişti. Fakat seçim, Galatasaray Üyesi Fırat Develioğlu'nun mahkeme başvurusu nedeniyle iptal oldu.

Başkan adayı oldu

Galatasaray'da Fırat Develioğlu'nun yaptığı mahkeme başvurusu nedeniyle iptal edilen seçim için yeni tarih 4-11 Haziran olarak belirlendi. Bunun üzerine Develioğlu, 3 Mayıs'ta başkanlığa aday olduğunu duyurmuştu.

"Büyük baskı var"

Develioğlu, basın toplantısında şunları söyledi: "Linçlere pabuç bırakacak adam değilim. Yönetimimde olan arkadaşlarıma da büyük baskı var. Bu baskı ortamına konuştuğum ve anlaştığım kişileri açıklarsam onlar da baskıya uğrayacak."

 

"Baskılar yüzünden açıklayamıyorum. Elimizi taşın altına soktuk ama linç edildik. Bildiğim yoldan devam edeceğim. Galatasaray'ın hakkını masa başında kaybettirmeyeceğim."

"Çok fazla tehdit alıyoruz"

"20 Mayıs akşamı, son gün, 18.00'de adaylık başvurumu ve listemi açıklayacağım baskılardan dolayı. Çok fazla tehdit alıyoruz. Telefonum tehditlerle dolu. Savcılığa veriyorum. Demokratik hakkımı kullanarak aday oldum. Burak Elmas'ın başkan adayı olacağını zannetmiyorum."

"Başkan seçileceğime inanıyorum"

"Başkan seçileceğime inanıyorum. Galatasaray'ın ilerideki 10 yılını kurtaracak ciddi projelerim var. Galatasaray’daki başkan adaylarını beğenmediğim için aday oldum. Aslında daha sonra aday olacaktım. İhracım için imza toplanıyor olabilir herkes demokratik hakkını kullanıyor."

 

"Ben de demokratik hakkımı kullanıp aday oldum. Her şey hukuka uygun olmalı. Galatasaray'ı iyi idare edebileceğine inandığım başkan adayları çıksa aday olmazdım."