• Diğerleri

Galatasaray'da strateji hatası! Florya'da huzursuzluk...

Koronavirüs sebebiyle ciddi gelir kaybı yaşayan ve futbolcularından indirim isteyen Galatasaray, olumlu geri dönüşler aldı. Ancak; indirime giden futbolcuların performansı tartışılmaya başlandı. Yapılan indirim, takıma olumsuz mu yansıdı?
25 Haziran 2020 08:34- Son Güncelleme - 25 Haziran 2020 08:39
Google news abonelik

Galatasaray, ligde son 2 haftada yaşadığı 5 puan kaybı sebebiyle şampiyonluk yarışında ağır bir yara aldı. Sarı-kırmızılı takımda koronavirüs sebebiyle oyuncu ücretlerinde indirime gidildi. Bu indirim, takım üzerinde nasıl bir etki yarattı? Florya’da huzursuzluk mu var? Detaylar haberde…

Galatasaray’ın rakipleri oyuncu ücretinde indirime gitmedi

Şampiyonluk mücadelesi veren takımlardan Başakşehir ve Trabzonspor futbolcularının ücretlerinde herhangi bir indirime gitmezken, Galatasaray tam aksine teknik heyet ve oyunculardan indirim istemişti.

Görüşmeler olumlu, saha sonuçları negatif

Skorer’in haberine göre; ikinci başkan Abdurrahim Albayrak’ın futbolcularla yaptığı görüşmeler büyük oranda olumlu sonuçlanırken, saha sonuçları ise ise negatif çıktı.

Galatasaray’da kiralık oyuncular rahat

Galatasaray’da kiralık oyuncular rahat

Galatasaray’da kiralık olarak forma giyen ve sezon bitiminde sözleşmesi sona eren Lemina, Seri, Onyekuru ve Andone indirim sürecinden en az etkilenen isimler oldu. Yine sezon sonunda sözleşmesi biten Mariano ve Selçuk İnan için de ciddi bir sorun gözükmedi.

Uzun süre sözleşmesi olan isimlerde durum farklı

Ancak uzun süreli sözleşmesi bulunan futbolcular için böyle bir şey geçerli olmadı. Başta Falcao olmak üzere, Feghouli, Belhanda ve Emre Akbaba gibi isimler için durum farklı oldu.

Luyindama ve Marcao için de geçerli

Yine sözleşmesi devam eden ancak sakatlıktan dolayı sahaya katkı veremeyen Luyindama, Marcao gibi isimler için de benzer bir tablo söz konusu...

Florya’da huzursuzluk

Florya’da huzursuzluk

Çünkü kiralık veya sözleşmesi biten futbolculara göre bu grubun kaybı çok daha fazla olarak görünüyor. Yüzde 10 ila 15 arasında yapılan indirimlere futbolcuların sesi çıkmamasına rağmen, bu adımın Florya’da huzursuzluk yarattığı şimdi düşünülüyor.

Saha göle döndü, hakem maçı oynatmaya devam etti