AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da tarih tekerrür etti! 3 sene önce...

İlk Yayınlanma : 27 Kas 2018 - 11:28 / Son Güncelleme : 27 Kas 2018 - 14:28

Avrupa’nın en fazla sakatlık veren takımı olarak dikkat çeken Galatasaray’da tarih adeta tekerrür etti.

3 sezon önce de aynı sorun yaşandı

Birçok oyuncusundan yoksun olarak sahaya çıkan Galatasaray’da üç sezon önce de yine ekim-kasım aylarında büyük eksikler yaşanmış, Chedjou, Selçuk, Hakan, Semih, Sabri, Dzemaili, Hamit Altıntop, Sneijder ve Burak gibi isimler takımlarını yalnız bırakmıştı.

Hamzaoğlu’nun sonunu getirmişti

Cim-Bom’da üst üste yaşanan sakatlıklar takımın belini bükerken, benzer bir durumun 3 sene önce yine bu aylarda (ekim-kasım dönemi) yaşandığı ortaya çıktı. Sarı-kırmızılıların, Hamza Hamzaoğlu döneminde üst üste yaşadığı sakatlıkların etkisiyle kötü sonuçlar alınmış, bu durum genç teknik adamın sonunu getirmişti.

Eksiklikler ciddi şekilde hissedilmişti

Sarı-kırmızılılarda; Chedjou, Selçuk İnan, Hakan Balta, Semih Kaya, Sabri Sarıoğlu, Dzemaili, Hamit Altıntop, Sneijder ve Burak Yılmaz çeşitli nedenlerle takımı yalnız bırakmış ve eksikleri ciddi şekilde hissedilmişti.

Sert eleştiriler yapılmıştı

Bu sakatlarda günah keçisi Hamza Hamzaoğlu ilan edilmiş, “Takım Prandelli ile iyi bir sezon başı kampı geçirdi ve fizik olarak iyi durumda olması nedeniyle şampiyon oldu. Hamzaoğlu’nun en büyük şansı fizik olarak iyi bir takımı almasıydı” denilmişti. İkinci sezon yaz kampında takımın başında Hamzaoğlu yer almış, takımda fiziksel düşüş yaşanmış ve sakatlıklar art arda gelmişti.

Tudor dönemindeki durum

3 sene sonra futbolcuların neredeyse tamamı değişti ama yine benzer bir sorun ortaya çıktı. Geçen sezona göre fiziksel olarak takımın iyi durumda olmaması, az koşması da bu yöndeki eleştirilerin artmasına neden oldu.

En büyük handikap:Sakatlıklar

Igor Tudor döneminde fiziksel olarak rakiplerini boğan Cim-Bom’un bu sene o görüntüsünden uzak kalması, üst üste yaşanan adale sakatlıkları en büyük handikap olarak gösteriliyor.

Bu sezon ciddi sıkıntılar yaşandı

Sarı-kırmızılılarda bu sezon takımın neredeyse tamamı sorun yaşadı. Emre, Sinan ve Belhanda ilk yarıyı kapattı.

Futbolcular sakatlıktan kurtulamadı

Fernando, Eren, Nagatomo, Onyekuru, Serdar, Selçuk, Feghouli haftalarca takımı yalnız bıraktı. Yine Mariano, Ozan, Donk, Ömer, Linnes, Rodrigues de sezon başından bu yana çeşitli sakatlıklarla boğuştu. (Skorer)