AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'da transferde flaş gelişmeler! 3 oyuncu için açıklama geldi!

İlk Yayınlanma : 06 Haz 2019 - 14:08 / Son Güncelleme : 06 Haz 2019 - 11:14

Spor Toto Süper Lig’de geride kalan sezonu şampiyon tamamlayan Galatasaray'ın ön plana çıkan oyuncuları Badou Ndiaye, Henry Onyekuru, Younes Belhanda'nın temsil hakkını elinde bulunduran William D'Avila, Radyospor'da gündem yaratacak açıklamalar yaptı. Ndiye, Galatasaray’da kalacak mı? Onyekuru ayrılıyor mu? Belhanda’ya transfer teklifi var mı? İşte o flaş açıklamalar ve gelişmeler…

D'Avila Radyospor'un sorularını yanıtladı

Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan D'Avila, Belhanda'nın durumuyla ilgili net bilgiler verdi.


“Galatasaray'da mutlu, ama Monaco hâlâ ilgileniyor; Al Hilal ve Al İttihad ısrarla transfer etmek istiyor”

D'Avila, "Belhanda şu anda Galatasaray'da mutlu; ancak biz önümüzdeki günlerde ne olacağını bilmiyoruz. Monaco hâlâ onunla ilgileniyor. Suudi Arabistan'ın en iyi kulüpleri Al Hilal ve Al İttihad onu transfer etmeyi çok istiyor. Ve onun İspanya'da, La Liga'da oynamak gibi bir hayali var. Ne olacak, göreceğiz. Umarım Galatasaray'da kalır ve üstüste üçüncü şampiyonluğun gelmesine yardımcı olur. Unutmamak gerek, Belhanda oynadığı her takımda, hep,  kazanan oldu. Fransa'da Montpellier'de şampiyon oldu. Dinamo Kiev'le hep şampiyonluklar yaşadı. Schalke 04, Almanya'nın en iyi üç takımından bir tanesi, Nice, Fransa'nın tarihsel olarak en iyi 5 kulübünden bir tanesi, Galatasaray'la iki şampiyonluk, bir kupa başarısı var" dedi.

"Belhanda ilk giden olmaz"

Galatasaray'ın bazı oyuncularla yolları ayırması gerektiği yönündeki soruya ise William D'avila, "Evet bunu biliyorum; bu durum belki Galatasaray'ın için bir zorunluluk; fakat Belhanda gönderilecekler arasında ilk sırada yer almıyor. Galatasaray için önemli bir oyuncu olduğuna inanıyorum. Belki ondan önce bir ya da iki oyuncu satılabilir. İspanya'dan bazı kulüpler onunla ilgileniyor; ama resmî bir teklif şu anda yok" şeklinde konuştu. 

Onyekuru Galatasaray'da kalacak mı?

Geride kalan sezonda Galatasaray en başarılı oyuncularından bir tanesi olan Henry Onyekuru'nun 3,5 yıldır temsilciliğini yaptığını belirten D'Avila, genç yıldızın durumu hakkında da konuştu.

“Valencia, Sevilla, Real Betis, Espanyol çok istiyor, ama o Galatasaray'da kalmak istiyor. Everton'la çözüm arıyoruz”

 D'Avila, "Henry ile ilgili İspanya'dan çok sayıda teklif aldık. Valencia, Sevilla ve Real Betis tekliflerini sundu.  Bir de Espanyol var. Ancak şu anda durumu netleşmedi.  Henry, Galatasaray'da gerçekten çok mutlu.  Galatasaray'da kalması için görüşmelerimizi sürdürüyoruz. Şu anda en çok yoğunlaştığımız konu, nasıl bir yol buluruz da Henry Onyekuru Galatasaray'da devam eder şeklinde. İki kulüple birlikte çözüm arıyoruz. Everton, Galatasaray'da kalmasına sıcak bakıyor; zaten ellerinde 4 kanat oyuncusu var. Bakalım ne olacak. Ama Henry'e soracak olursanız, kesinlikle Galatasaray'da kalmak istiyor" dedi. 

Onyekuru konusunda Galatasaray daha mı şanslı?

Galatasaray'ın Onyekuru'ya talip olan Valencia, Sevilla, Real Betis ve Espanyol'a oranla daha çok şansı olup olmadığı yönündeki soruya ise D'Avila, "Bu bir yarış, şartlara ve kimin daha ikna edici olduğuna bağlı" ifadelerini kullandı.

Ndiaye Galatasaray'da devam edecek mi?

Ayrıca ünlü menajer, Galatasaray'daki geleceği belirsiz olduğu gündeme gelen Badou Ndiaye hakkında da çok özel açıklamalar yaptı.

"Sevilla da istiyor, Fenerbahçe de..."

Temsil ettiği diğer oyuncu Badou N'Diaye için ise William D'Avila, "Stoke City ile görüşüyoruz. Galatasaray'da devam edeceğini pek sanmıyorum. Ancak belki Süper Lig'de başka bir takımda olabilir. Afrika Kupası boyunca durumu netleşir. Kendisiyle tam olarak konuşma şansım olmadı; ancak Sevilla ve Fenerbahçe onun transferiyle ilgileniyor" dedi.