Galatasaray'da Uğurata dönemi erken bitti

Galatasaray Erkek Basketbol Takımı'nda Ömer Uğurata dönemi kısa sürdü. Aslanlar, genç çalıştırıcı ile fesih görüşmelerine başladı.
12 Ocak 2021 14:52- Son Güncelleme - 12 Ocak 2021 15:03
Google news abonelik

Galatasaray'da Ömer Uğurata dönemi yaklaşık 2 ay sürdü.

İstanbul ekibi, Ertuğrul Erdoğan'ın ardından geçici olarak takımın başına geçen ve daha sonra resmi olarak baş antrenör olan Uğurata ile yollarını ayırıyor. Aslanlar'dan yapılan zorunlu açıklamada, "Kulübümüz A Erkek Basketbol Baş Antrenörü Ömer Uğurata ile sözleşmemizin karşılıklı olarak sona erdirilmesi hususunda görüşmelere başlanmıştır. Kendisine vermiş olduğu hizmetlerden dolayı teşekkür ederiz." ifadeleri yer aldı.

Galatasaray, Ömer Uğurata yönetiminde, ING Basketbol Süper Ligi'nde çıktığı 9 maçtan 3 kez galibiyet elde etti. İstanbul ekibi, FIBA Basketbol Şampiyonlar Ligi'nde ise sadece 1 galibiyet aldı ve Danimarka'daki Bakken Bears mağlubiyetinin ardından tur şansını yitirmişti. 

Yerine gelecek isim Ekrem Memnun

Öte yandan Galatasaray'da yeni baş antrenör Ekrem Memnun oluyor.

Sarı Kırmızılılar'ın resmi açıklamasında, deneyimli çalıştırıcı ile görüşmelere başlandığı belirtildi. Memnun, daha önce Galatasaray'ın erkek takımında yardımcı antrenörlük yaparken, kadın basketbol takımında baş antrenör olarak EuroLeague şampiyonluğu yaşamıştı.