AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Son dakika Galatasaray'da Fatih Terim sonrası Ali Yavaş'da istifa etti

Ajansspor Editör
Orhan Gülek
İlk Yayınlanma : 10 Oca 2022 - 20:25 / Son Güncelleme : 10 Oca 2022 - 20:44

Galatasaray'da Fatih Terim'in görevine son verilmesinin ardından, Galatasaray Kulübü Futbol Altyapı koordinatörü Ali Yavaş'da görevinden istifa etti..

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray'da bugün Fatih Terim'in görevinden ayrılmasıyla başlayan ayrılık rüzgarı devam ediyor. Terim ile birlikte tüm yardımcıları görevini bıraktıktan sonra bir istifa haberi daha geldi. Sarı kırmızılıların altyapı koordinatörü Ali Yavaş da görevini bıraktı.

Terim'li dönemlerde kulüpte çalıştı

Galatasaray'da futbol da oynayan Yavaş, 2002'de Fatih Terim'in İtalya'dan dönüp yeniden Galatasaray'ın başına geçmesiyle altyapının başına getirilmişti. Yıllarca sarı kırmızılı kulübün altyapısıyla adı özdeşleşen Ali Yavaş, bir çok genç oyuncunun yetişmesine katkı verdi. Yavaş, zaman zaman kulüpten ayrılsa da Terim'li dönemlerde kulüpte çalıştı.

Ali Yavaş'ın kariyeri

72 yaşında olan Ali Yavaş, ilk olarak  Karagümrük ve Altay'da futbol oynadıktan sonra Galatasaray'a transfer oldu. 1980 yılında futbola veda ettikten sonra Kasımpaşa'da teknik direktörlük kariyerine başlayan Yavaş, daha sonra İstanbulspor'u çalıştırdı. Jupp Derwall döneminde Galatasaray'da idari menajerlik görevi yapan Ali Yavaş, 2002 yılında da sarı kırmızılı ekipte alt yapının başına geçti. Onun görev aldığı dönemde altın çağını yaşayan Galatasaray alt yapısı sayısız oyuncuyu Türk futboluna kazandırdı.

Arda Turan, Uğur Uçar, Uğur Demirok, Sabri Sarıoğlu gibi isimlerin yetişmesinde pay sahibi olan Ali Yavaş, 2017'de yeniden göreve geldi.