İddia! Levent Yaz Galatasaray'dan Erden Timur Nedeniyle İstifa Etti

Orhan Gülek
23.09.2023 - 00:34 | Son Güncellenme: 23.09.2023 - 00:40

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Levent Yaz'ın Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur nedeniyle görevinden istifa ettiği öne sürüldü. İşte iddiaya dair detaylar.

İddia! Levent Yaz Galatasaray'dan Erden Timur Nedeniyle İstifa Etti

AJANSSPOR - HABER

Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu'ndan istifa eden Levent Yaz ile ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Yaz'ın Galatasaray Sportif AŞ Başkanvekili Erden Timur yüzünden görevini bıraktığı öne sürüldü.

"Yaz, Erden Timur nedeniyle istifa etti"

Gazeteci Mustafa Çevik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Yaz'ın, son divan kurulu toplantısında mali sunumu kendisinin yerine Erden Timur'un yapması nedeniyle tepki gösterip istifa ettiğini öne sürdü.

"Timur atanmış bir üye ben seçilmiş"

Çevik, "Levent Yaz’ın yakın dostları ile paylaştığı, Kemerburgazda yapılan son divan kurulunda mali işlerle ilgili sunumu atanmış yönetici Erden Timur’un yapmasından büyük rahatsızlık duyduğu.. Levent Yaz, 'Ben seçilmiş yöneticiyim, Erden Timur atanmış. Kulüp beni mali işlerden sorumlu yapmış. Sunumu mali konularda Erden Timur yapıyor, buna da başkan Dursun Özbek müdehale etmiyor. Öyleyse burada durmanın anlamı yok deyip' görevi bıraktığı net bilgi." diye yazdı. 

İlgini Çekebilir
Eski Galatasaraylı futbolcu Gomis, kızına Türk kadınını örnek gösterdi
Habere Git

Timur'un konuşması için oylama yapıldı

Galatasaray'ın Eylül ayı olağan divan kurulu toplantısı kulübün futbol A takımı ve altyapısını taşıyacağı yeni tesisleri olan Kemerburgaz'daki inşaatta yapıldı. Bu toplantıda divanda yapılan oylama sonucunda Erden Timur'un kulübün mali tablolarına dair sunum yapılması oybirliğiyle kabul edildi.

Timur: "Hedef 218 milyon Euro gelir"

Ardından Erden Timur kürsüye çıkarak, Sarı Kırmızılı kulübün genel mali bilançolarına dair detaylı bir sunum yaptı. Timur'un sunumunda özellikle ortaya koyduğu 218 milyon Euro'luk gelir hedefi kamuoyunda büyük yankı uyandırdı.

İstifa eden Levent Yaz kimdir?

Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim kurulunun muhasip üyesi olan Levent Yaz, 1973 yılında İstanbul'da dünyaya geldi. Galatasaray Lisesi'nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'ni bitirdi. Lise ve üniversite yıllarında profesyonel basketbol da oynayan Yaz, bankacılık sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Yaz, halen inşaat ve finans sektöründe faaliyetler yürütüyor.

bu haber için yapılan yorumlar
Senin için hazırladığımız haberler