AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'daki sakatlıkların sebebi ne?

İlk Yayınlanma : 14 Nis 2021 - 20:34 / Son Güncelleme : 14 Nis 2021 - 21:12

Göztepe maçı öncesi çok sayıda eksiği bulunan Galatasaray'da adale sakatlıklarının sezon başından beri önüne geçilemiyor. Cimbom'un kabusunu konunun uzmanı Aytekin Yılmaz yorumladı.

Galatasaray'daki sakatlıkların sebebi ne?

Burhan Can Terzi-AJANSSPOR

Galatasaray bu sezon adale sakatlıklarından çok çekti. Falcao, Feghouli başta olmak üzere sezon içerisinde Saracchi, Emre Taşdemir, Oğulcan gibi birçok futbolcu adale sakatlığı yaşadı. Göztepe maçı öncesi de geçen hafta sakatlanan Martin Linnes'in yanı sıra Onyekuru'nun da arka adalesinden sakatlığı devam ediyor. 

Linnes ve Onyekuru Göztepe'ye zor

Geçen hafta adale sakatlığı yaşayan Arda Turan ise Göztepe maçında teknik heyetin görev vermesi halinde oynayabilecek. Linnes ve Onyekuru'nun oynayabilmesi ise çok zor.

Lastik çalışmasından

Geçmişte Arda Turan, Milan Baros, Emre Belözoğlu gibi futbolcuların tedavilerini gerçekleştiren sakatlık uzmanı Aytekin Yılmaz, Galatasaray'daki adale problemleriyle ilgili, "Bu sakatlıklar lastik çalışmasının fazla sık yapılmasından kaynaklanıyor. Diğer bir sebep ise rejenerasyonun az yapılması" ifadelerini kullandı.

Falcao fedakarlığa bağlı

Antrenman Kerem Aktürkoğlu ile yaşadığı çarpışmanın ardından yüzündeki kemikler kırılan ve tedavisi yapılan Radamel Falcao'nun ise maskeyle oynayabileceği ancak hassas bir sakatlık olduğu için bu haftaya yetişmesi zor olacağı ifade ediliyor. Falcao'nun bu hafta ve diğer haftalarda oynamasının biraz da Kolombiyalı golcünün yapacağı fedakarlığa bağlı olduğu belirtiliyor.

 

Kasımpaşa maçında ayağına gelen müdahale sonrası dış yan bağında yırtık olan Yedlin’in de 3 hafta sahalardan uzak kalması bekleniyor.

Galatasaray'da bu sezon adale sakatlığı yaşayan bazı futbolcular

Oyuncu        Adaleye bağlı kaçırdığı maç
Falcao                    16
Emre Taşdemir      12
Feghouli                 10
Saracchi                 10
Oğulcan                  4