Galatasaray'daki seçim için flaş sözler: İflas kararı gibi bir şey!

20 Aralık 2017 15:04- Son Güncelleme - 20 Aralık 2017 15:04
Google news abonelik

Galatasaray’da Dursun Özbek yönetimi seçim kararı aldı. Bu karar camiada tartışılıyor. Özellikle yeni  göreve gelecek yönetimin görev süresi konusunda da çeşitli tartışmalar var. Galatasaray Kulübü Eski İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, alınan kararı ve gündemi değerlendirdi.

Radyospor’da yayınlanan Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın sorularını yanıtlayan Hamdi Yasaman’ın yaptığı açıklamalardan Ajansspor’un derledikleri şu şekilde:

“Alınan bu karar Galatasaray’ı kaosa sürükleyecek”

Ben hiç doğru bulmuyorum. Bizi şoke etti. Galatasaray’ı kaosa sürükledi. 15 gün önce genel kurul oldu, ek bütçe istediler. Genel kurul da verdi. Orada güzel bir tablo çizdiler, umut dağıttılar. 15 gün içinde bir şey değişmedi. Sadece yenilgiler var. Çocuk oyuncağı değil. Bu karar Galatasaray’ı kaosa ve krize sürükleyecek. Mayıs’ta seçim var. Oraya kadar götürmeleri lazım. Özbek’in açıklamalarıyla bizim duyumlarımız var. İstifa ettiği için kendiliğinden düşme meselesi var. Şeffaf olmak ve söylemek lazım. Bu aslında çok yanlış bir şey. Gerçek sebep; panik var. Çok büyük riskler alındı. Yeni bir takım kuruldu. Maliyeti 100 milyon Euro. Şampiyonluk gelmezse bunu karşılamak mümkün değil.

"Bu iflas kararı gibi bir şey"

Ödenen ve 3 sene içinde ödenecek rakamlar var. Futbolcuların garanti ücretleri aylık aylık veriliyor. Hepsini topladığınızda, Sportif A.Ş’ye olan yükü belli. Sadece bonservis değil. Riva’dan gelen bir para var. Bunlar yapıldı. Borçlanarak yapıldı. Bunu çıkarabilmek için Mayıs’ta şampiyon olmazsak battık diyorlar. 15 gün önce Dursun Özbek öyle demiyor. Bu iflas kararı gibi bir şey. Ben bu işi yapamıyorum diyor. Yeniden biri gelsin, adaylar gelsin demek. Bu baskın seçim. Ben bu kararı anlamadım. Hiç kimse hazırlıklı değil. Kendisinin de girdiği büyük riskler var. Onu, onun temizlemesi lazım. Galatasaray zaten borçlu ve yeni yükleri var. Seçimi kaybetmek istemiyor. O tehlikeye girdi. Sportif A.Ş’nin zararda 5.yılı doluyor. Oradan imtiyazlar kalkıyor. Galatasaray’ı başka ellere geçirtmeyiz ama son derece kaosa sürükleyecek bir karar alındı.

Görev süresi hakkında...

Mayıs’a kadar mı görev yapacak, 3 sene mi görev yapacak? Böyle bir şey olamaz. Bizim dönemde de geldiğimizde orada da aynı tartışma oldu. Duygun Yarsuvat ve bizler de 8 ay görev yapacağız dedik. Bu dönemde herkes hazırlansın, projesini koysun, yarışsın dedik. Şampiyon olarak da bıraktık. 3 sene için gelmedik. O zaman da tartışıldı. Yine aynı sorun. Özbek de o yönetimde olan bir kişi. Dursun Özbek, başkan yardımcısıydı. Oylar gizli. Dursun Özbek’e verip vermediğimi söyleyemem. Bu seçimin bu şekilde alınması hiç doğru olmadı. Galatasaray’ı şu anda krize sokacak, çok büyük tartışmalar çıkaracak. Kötü neticeler alındı, yanlış olan antrenörün işine son verilebilir.

"Dursun Özbek yönetimi geldiğinden beri hatalar yapıyor"

Bu durum futbol takımını nasıl etkileyecek? Elbette etkileyecektir. Daha şampiyonluk yarışından kopmadık. Şu anda bu paniğe lüzum yoktu. Paniklediler. Benim herhangi bir adaylık kararım yok. Şu an çok şaşkınım. Kimseyle pek görüşmedim. Bu; Dursun Özbek’in ilk hatası değil. Geldiklerinden beri çok hatalar yapıyorlar. Bu kadar hata üstüne hata olmaz.

"Fatih Terim'e kurtarıcı olarak sarılmak yanlış olur"

Türk bir hocanın göreve gelmesinde yarar var. Ama bu Fatih Terim değil. Terim’in son olayları, başkana yaptığı bir hareket vardı. Galatasaray’ı bıraktı ve gitti. Kötü bir ayrılış oldu. Son dönemde TFF ile olan başarısızlığı var. Şu anda Fatih Terim bence faydalı olamaz. Ben böyle düşünüyorum. Camiada da Terim’e karşı da anti bir hareket var. Tribündekiler isteyebilir ama üyelerin isteyeceğini zannetmiyorum. Fatih Terim’e kurtarıcı olarak sarılmak yanlış olur. Aklımda bir teknik direktör yok. Mutlaka bir teknik adam bulunur. Yerli hoca olmasında yarar var. Yabancı hoca tanımadan göreve geleceği için sıkıntılı olabilir. Türkiye’de bu yükü kaldırabilecek, boşta bir hoca da yok. Zor olacak.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.