Galatasaray Nef’in Kaptanı ve Başantrenörü Yardım Kampanyasına Destek

Akın Ungan
07.02.2023 - 20:43 | Son Güncellenme: 08.02.2023 - 00:53

Kahramanmaraş merkezli 7,7 büyüklüğündeki depremde birçok vatandaş enkaz altında kaldı. Yardım kampanyası başlatan Galatasaray'da Andreas Pistolis de çalıştı.

AJANSSPOR HABER

Yaşanan depremler Kahramanmaraş, Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Gaziantep, Şanlıurfa, Adıyaman, Malatya ve Hatay’da büyük yıkıma yol açtı. Depremin ardından tüm Türkiye afetten etkilenenler için birlik olurken Galatasaray da Ali Sami Yen Spor Kompleksi ve Galatasaray Taçspor Tesisleri’nde deprem yardım toplama merkezi oluşturdu.

Andreas Pistiolis ve Işıl Alben yardım edenler arasında

Galatasaray Nef Başantrenörü Andreas Pistiolis ve Sarı-Kırmızılılar'ın Kadın Basketbol Takımı kaptanı Işıl Alben de yardım kampanyasına destek vermek için Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda yer aldı.

Özbek: "Sabah çok kötü uyandık"

Yaşanan depremin ardından Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek açıklama yaptı. Açıklamasında Galatasaray’ın depremden etkilenen vatandaşlar için elinden geleni yapacağını belirtti. Özbek, "Sabah çok kötü uyandık. Öncelikle tüm Türk milletine geçmiş olsun diyorum. Gerçekten çok hazin bir durum var" dedi.

İlgini Çekebilir
Josef'den depremzedeye kan
Habere Git

"Elimizden geleni yapacağız"

Özbek, "Büyük bir depremle karşı karşıyayız. Galatasaray olarak elimizden gelen her şeyi depremzedelere ulaştırmaya çalışıyoruz. Çalışan arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Büyük bir özveriyle gelen yardımları tasnif ediyorlar. Bölgeye de hemen ulaştıracağız. Bu yaraları sarmak için Galatasaray olarak elimizden geleni yapacağız" şeklinde konuştu.

Pistiolis de kampanyaya destek verdi

Depremin ardından deprem yardım toplama merkezi kuran Galatasaray, Ali Sami Yen Spor Kompleksi ve Galatasaray Taçspor Tesisleri’nde gelen yardımları topladı ve paketledi. Galatasaray Nef Başantrenörü Andreas Pistiolis de birçok taraftar ve vatandaşın yardımlarının toplandığı Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’ndaydı. 44 yaşındaki Yunan başantrenör yardım kolilerinin taşınmasına destek oldu.

Alben: "Biz birlik olmayı başarabilen bir toplumuz"

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı kaptanı Işıl Alben de Galatasaray tarafından düzenlenen yardım kampanyası için destek verdi ve gelen yardımları koliledi. Tüm ülkenin birlik olması ile her şeyin üstesinden gelinebileceğinin altını çizen Alben bu konuda şu ifadeleri kullandı: “Çok üzgünüz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Deprem bölgesinde yardıma ihtiyacı olan vatandaşlarımıza da sabırlar ve güç diliyorum. İnşallah en kısa sürede yaralarımızı saracağız"

İlgini Çekebilir
Valencia'dan depremzedeye yardım
Habere Git

Sözlerine devam eden Alben, "Biz ülke olarak birlik olmayı kısa sürede başarabilen bir toplumuz. Bugün de bunun bir örneğini yaşıyoruz. Kulübümüz de burada iyi organize olmuş durumda. Yardımca ihtiyacı olan vatandaşlarımıza malzemeleri ulaştırmak, onlara destek olmak için buradayız. Herkesi gücü yettiğince yardıma bekliyoruz" dedi.

Galatasaray'dan açıklama

Galatasaray, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada bu akşam saat 23.00’e kadar yardımların kabul edileceğini ve sonrasında gece boyu tasnif edileceğini duyurdu. Galatasaray yarın sabah saat 08.00 itibariyle yeniden yardım kabulüne devam edecek. Kulüp tarafından yapılan açıklamada kullanılmamış ürünlerin getirilmesi konusunda hassasiyet istendi.

"Erden Timur ve Kerem Aktürkoğlu dağıtım çalışmalarında"

Sarı-Kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Galatasaray Sportif A.Ş. Başkanvekili Erden Timur ve futbol takımımızın kaptanlarından Kerem Aktürkoğlu, Hatay'daki yardım malzemelerinin dağıtım çalışmalarında yer aldı" denildi.

Senin için hazırladığımız haberler