AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray, NEF'in stat sponsorluğunu açıkladı

Ajansspor Editör
Ozan Ermiş
İlk Yayınlanma : 12 Eki 2021 - 00:28 / Son Güncelleme : 12 Eki 2021 - 01:00

Galatasaray haberleri... Galatasaray, Ali Sami Yen Stadyumu'nun sponsorluğu için 725 milyon liraya Nef ile anlaştığını KAP'a bildirdi. İşte detaylar...

Galatasaray, NEF'in stat sponsorluğunu açıkladı

Ceyhun KUBURLU-AJANSSPOR

Türk Telekom ile Galatasaray arasında sona eren stadyum isim hakkı sözleşmesinde yeni şirket belli oldu. Galatasaray Nef ile 10 yıllık anlaşmaya vardı. Galatasaraylı iş insanı Erden Timur 10 yılda sarı kırmızılılara toplam 725 milyon lira verecek.

Seyrantepe artık Nef Stadyumu

Galatasaraylı iş insanı Erden Timur sarı kırmızılılar için kesenin ağzını açtı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamaya göre Galatasaray'ın stadının yeni adı "Nef Stadyumu" olacak. Buna göre Galatasaray 10 yılda toplam 725 milyon lira kazanacak.

Erdem Timur'dan Galatasaray'a 1 milyar TL

Anlaşma 5+5 yıllık yapıldı. Nef stat isim kullanım hakkı dışında farklı tanıtım mecralarını da kullanabilecek. Galatasaraylı iş insanı  Erden Timur daha önce de bu alanda Galatasaray'a farklı sponsorluklar yapmıştı. Son anlaşma ile birlikte Erden Timur'un bugüne kadar Galatasaray'a aktardığı kaynak 1 milyar lirayı geçecek.
 

Türk Telekom ile anlaşma sona erdi

Galatasaray önceki ismiyle Türk Telekom Stadyumu'na 2011 yılında taşımıştı. 10 yıldır sarı-kırmızılı takıma ev sahipliği yapan Seyrantepe'deki stadyumdan Türk Telekom yazılı tabela ise geçtiğimiz haftalarda sökülmüştü.