Galatasaray'dan Fenerbahçe'ye milli takım göndermesi!

08.11.2017 - 15:38 | Son Güncellenme: 08.11.2017 - 15:38

Basketbol Şubesi Genel Menajeri Ömer Yalçınkaya, son günlerde basketbol dünyasında yaşanan gelişmeler üzerine Galatasaray Televizyonu Genel Yayın Yönetmeni Can Erbesler’e açıklamalar yaptı. Yalçınkaya, Basketbol Milli Takımı'nın gündemi hakkında dikkat çeken sözler söyledi.

Ömer Yalçınkaya’nın sözleri şöyle:

Milli Takım hakkında...

“Milli takım kutsal bir görevdir. Bizler çocukluktan beri gerek idareci olarak, gerek oyuncu olarak, gerekse masör olarak oraya gitmenin hayalini kurardık. Ben milli takımda olmayı, milli takımın bir parçası olmayı her zaman çok önemsemişimdir. Bu, benim kişisel düşüncem. Zaten kulüpler de milli takım için vardır. Milli takım, ülkedeki basketbolun gelişimini sağlayan yegane unsurdur. Daha sonrasında kulüpler gelir. Tabii en üst düzey mertebede yer alan milli takım görevi de kaçınılmazdır. Ben bunu böyle görüyorum.

Diğer kulüplerin ne yaptığı ya da ne yapacağı beni ilgilendirmiyor. Kulübüm ve kendi adıma şunu söyleyebilirim; biz, milli takım görevi verildiği zaman asla kaçmayız. Bu görev verildiğinde görevimizi mutlaka ifa ederiz. Ama herkesin kendi fikri vardır. Benim şahsi fikrim milli takımın önemli olduğu ve oraya mutlaka icabet etmek gerektiğidir.”

Eksikler üzerine...

Takımdaki eksikliklerden de bahseden Yalçınkaya, "T.J. Cline’da gıda zehirlenmesi söz konusu. Kendisine dün gece serum verildi. Bu sabahki idmana da katılamadı ama akşamki maçta sahaya çıkacak. Eğer kendisini iyi hissederse de hocamız ona süre verecek. Emir’in aşil tendonundaki sakatlığı devam ediyor. Ayrıca son derece üzüntülü bir haber de Mehmet Yağmur’un yeni doğan bebeklerinden bir tanesiyle alakalı geldi. Onu da ailesinin yanında, İstanbul'da bırakmak durumunda kaldık. Bunu tamamen insani bir görev olarak düşündük. Dolayısıyla üç eksiğimiz var. Ama bugün bize katılacak olan Jordan Taylor var. O da sahaya çıkacak ve süre verildiği takdirde Galatasaray forması altında mücadele edecek. Zaten bizler maçları 7-8 kişiyle oynayan bir takımız. Dolayısıyla ben eksik olarak görmüyorum. Sahada olan oyuncuların mücadelesiyle bu işin üstesinden gelmeye çalışacağız" diye konuştu.

Senin için hazırladığımız haberler