Galatasaray'dan flaş açıklama: 'Hukuki girişimler başlatılmıştır'

03.11.2018 - 18:19 | Son Güncellenme: 03.11.2018 - 18:19

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin eski başkan adaylarından Hulusi Belgü hakkında hukuki girişim başlattıklarını duyurdu. İşte sarı kırmızılı ekipten yapılan açıklama:

Galatasaray Kulübü, Fenerbahçe'nin eski başkan adaylarından Hulusi Belgü hakkında hukuki girişim başlattıklarını duyurdu. İşte sarı kırmızılı ekipten yapılan açıklama:

"Bir dijital medya unsurunda Galatasaray Spor Kulübü ve Galatasaray Camiasına, onulmaz hakaretlerde bulunan Hulusi Belgü nam zatla ilgili gerekli hukuki girişimler başlatılmıştır. 

Karakterini tuttuğu takımla ifade eden kişinin, bir büyük camiayı hedef alan hakaretamiz sözleri, hukuki karşılığını bulacaktır. Rakibe saygıyı gözetmeyen, sporun ruhu ve sportmenlikten de uzak içeriğiyle, affedilemez sözlerin sahibinin, hiçbir camiada kabul görmeyecek saldırısı, “ezeli rakip , ebedi dost” kavramına zarar veremez.

Kuruluşundan bu yana, kurucuları, bünyesinden doğduğu Lise’nin öğrencileri ve sporcularıyla, Türk Bayrağı’nın onuru için mücadele etmiş Camiamız, ülkenin birlik ve bütünlüğüne halel getirecek her eylemin karşısında olmuştur.

Kulübümüz ve Camiamız, toplum huzuruna zarar verici eylem ve söylemlerin sahipleriyle, üstelik hedefleştirilerek adının anılmasına izin vermez.

Toplumu, asırlık Camiaları birbirine düşürücü, ayrıştırıcı, düşman edici ve sporun ruhunu anlamamış kişi ve söylemlerle hukuksal mücadelemiz sonuna dek sürecektir.

GALATASARAY SPOR KULÜBÜ"

 

Hulusi Belgü'den Galatasaray açıklaması!

Hulusi Belgü Galatasaray'ın yaptığı açıklamaya sosyal medya hesabından cevap verdi. Belgü paylaşımında, "Bugüne kadar doğru bildiklerimi, inandıklarımı söylemekten imtina etmedim, artık konu hukukta olduğuna göre orda konuşacağız, dediklerimle neyi kast ettik anlatacağız belki gerçekler böylelikle ortaya çıkar. Fenerbahçe’ye binlerce özür borcunuz var!" ifadelerini kullandı.

Hulusi Belgü ne yazmıştı?

Hulusi Belgü, Galatasaray'la ilgili şunları yazmıştı: "Hakikaten takım tutmak bir karakter göstergesi, Atatürk'ün takımını Fenerbahçe'yi tuttuğum için gurur duyuyorum, bugünkü maç herseyi mübah gören hacıların, hocaların ve teröristlerin arkasına saklanan devlet yardımı ile bir şeyler yapmaya çalışan ve beceremeyen bir takımla idi."

Ping Pong 2D
2.9
Senin için hazırladığımız haberler