AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'dan flaş açıklama: Torrent zorluk çıkarmaz

Ajansspor Editör
Ali Bozkurt
İlk Yayınlanma : 09 May 2022 - 18:40 / Son Güncelleme : 09 May 2022 - 18:49

Galatasaray Sportif AŞ’de futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Nihat Kırmızı önemli açıklamalar yaptı. Torrent gidek mi kalacak mı? İşte tüm detaylar...

AJANSSPOR HABER

Galatasaray Sportif AŞ’de futboldan sorumlu yönetim kurulu üyesi Nihat Kırmızı, Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu oldu. Kırmızı, Galatasaray gündemine dair açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

''Muslera'nın futbolu Galatasaray'da bırakmasını istiyorum''

Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Kırmızı, “Muslera skora büyük katkı sağlayan bir kaleci. Bence hâlâ dünyanın en iyi kalecilerinden bir tanesi. Sakatlıktan sonra çok çabuk döndü, çok zor olan bir şeyi yaptı. Muslera’dan yıllarca faydalanacağız. İnşallah futbol kariyerini Galatasaray’da bırakır. Futbolu bıraktıktan sonra, yeni kalecilerin yetişmesinde ya da başka görevlerde olmasını arzu ediyoruz” dedi.

''Torrent zorluk çıkarmaz; yeter ki makul davranalım''

Domenec Torrent’le devam edilip edilmeyeceği konusunda ise Nihat Kırmızı, “Haziran’da seçimde yeni adaylar olur mu bilmem; ama bazı şeyler gizli kalmalı. 2 maçımızı kaldı. Ligin bitimine 6-7 hafta kala başkan adayları teknik direktör isimlerinden bahsettiler. Bunlar Fenerbahçe maçı veya diğer maçlar öncesi futbolcuların, teknik heyetin kafasını karıştırdı. Biz bir sonraki maça bakıyoruz. İki hafta boyunca de böyle davranacağız. Biz 3 ayda bir teknik direktör değiştiremeyiz. 2 maç sonta Torrent’le konuşacağız. Almamız gereken bir karar varsa alacağız. Lig bitmeden göndermek için bir karar almak hiç kimseye yarat getirmez. Sivasspor maçından sonra yaptığı açıklamayla ilgili olarak kendisiyle konuştum. ‘Ben otorite boşluğu olduğunu söylemedim. Sadece bilgisayar ve bazı verilerin eksik olduğunu söyledim. Yönetim olarak otorite sizsiniz. Bu gerçeği kabul ederek konuştum” diyor. Biz de bu açıklamasını kabul ettik. Biz şeffaf bir yönetimiz. Torrent’in sözleşmesinde herhangi bir tazminat maddesi yok. Alacakları ile ilgili yazılanlar da gerçeği yansıtmıyor. 1 yıl daha kontratı var. Makul bir anlaşma yapıldı. 2.5 milyon Euro gibi bir ödeme söz konusu değil. Ama hakedişiyle ilgil çok toleranslı davranacağını görüyorum. Bir takvim oluşturulabilir. Ödemesiz geçen bir süreden sonra ödemeleri yapabiliriz. Torren bu konuda son derece iyi niyetli. Hissettiğimi söylüyorum. Ama biz bu konuları konuşmadık. Henüz sezo devam ediyor. Devam eder, etmeyiz ayrı bir konu. Ama oturur konuşur, anlaşırız. Transferi şimdi konuşmanın kimseye faydası yok. Torrent’le Galatasaray’a zarar vermeden yollar ayrılabilir, yeni yönetimin bileceği bir iş. Ama bu dönemde yaralayacağı sözler edilirse Torrent’le ilgili bu Galatasaray’a zarar verir. Makul davranılırsa Torrent zorluk çıkarmayacaktır” şeklinde konuştu.

Burak Elmas, adaylık için karar verdi mi?

Nihat Kırmızı, “Burak Elmas’ın bu seçimde aday olma hakkı var. Ama ben aday olacak mı olmayacak mı bilmiyorum. Burak Elmas şu anda Galatasaray’ın başkanı. Saygı duymak gerekir. Ama kendisi hakkında çok kötü sözler söyleniyor. Bunu kabul etmek mümkün değil. Mahkeme ve yeni seçim takvimi konusunda Burak Elmas’ın bir dahli olmadı. Dava açan arkadaş kendisi aday oldu. Ama bir mali genel kurullarda ibrasızlığa karşıyım. Bilerek bir suç işlenmemişse ibra etmemek Galatasaray’a zarar verir. Burak Elmas henüz karar vermiş değil. Aday olur ya da olmaz; ama ben yeni yönetimde yer almayacağım. Bir Galatasaray taraftarı olarak kulübümü destekleyeceğim” dedi.

''Galatasaray'ın başarıları altında eziliyorlar''

Galatasaray’ın yıldız sayısı altında ezilip, şampiyonluk sayılarını arttırmaya çalışanlar var. Bunlar Galatasaray’ın ne kadar başarılı olduğunu gösteriyor. Bu cevap verilecek bir tartışma değil. En çok şampiyon olan, en çok yıldızı olan. UEFA ve Avrupa Süper kupası ve diğer kupalarla birlikte Türkiye’de en çok kupa kazanan kulüp de biziz. Rakibimizin 20 tane şampiyonluğu olsaydı bunlar konuşulmayacaktı. İnşallah bir gün onlar da 4. yıldıza ulaşır. Biz de tüm kupalarımızı saysak bir dolu yıldızımız olur. Ben Galatasaray’ın başarısı altında ezildikleri için bu yollara başvurduklarını düşnüyorum” ifadelerini kullandı.