AjanssporAjansspor uygulamasını indir

Galatasaray'dan Arda Kardeşler ve hakem açıklaması

Ajansspor Editör
Feride Kara
İlk Yayınlanma : 07 Oca 2022 - 19:49 / Son Güncelleme : 07 Oca 2022 - 19:57

Galatasaray ikinci yarının ilk maçı olan Giresunspor maçından önce hakemler hakkında açıklama yayımladı. Sarı-kırmızılılar tarafsız bir yönetim istedi.

Galatasaray Giresunspor ile oynayacağı ikinci yarının ilk maçı öncesinde hakemler hakkında bir açıklama yayınladı. 

 Galatasaray'dan yapılan açıklama

"Ligimizin ikinci yarısı başlarken umudumuz, hakemlik kurumunun yüksek standartlarda bir performans göstermesidir. Tarafsızlık izlenimi vermeyen ve bütün kulüpleri rahatsız eden yönetim tarzının sora ermesini istiyoruz. En çok Galatasaray'ın mağdur olduğu ve diğer kulüplerin de mağdur olduklarını dile getirdikleri hakem hatalarını asgariye indirecek kurumsal tedbirlerin alınmasını talep ediyoruz.

Bu çerçevede hem ikinci yarıda hem ilk maçımıza hakem olarak atanan sayın Arda Kardeşler'in hem de bundan sonraki tüm müsabakalarda görev alacak hakemlerimizin yepyeni bir başlangıç ruhuyla, Türk futbolunun hak ettiği adil, tarafsız ve uluslararası standartlarda hakemlik performansı göstereceklerine inanmak istiyoruz. 

Türk futbolu dünyada, bulunduğundan daha yüksek bir seviyeyi hak ediyor. Adil bir futbol düzeni sadece Galatasaray'ın değil Türk futbolunun bütün paydaşlarının sorumluluğudur. Ligin ikinci yarısı başlarken bütün paydaşlara iyi dileklerimizi sunuyor, kendi sorumluluğumuzun daimi takipçisi olmayı taahhüt ediyoruz."