'Menajer ödemesinde suç yok'

Son dakika Galatasaray haberi... Galatasaray, transferlerde menajerlere ödenen paralarla ilgili bir açıklama yaptı. İşte Galatasaray'ın açıklaması...
11 Eylül 2020 16:06- Son Güncelleme - 11 Eylül 2020 16:06
Google news abonelik

Galatasaray Kulübü, menajerlere ödenen ücretlerle ilgili bir açıklama yayınladı.

 

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, "Menajerlere yapılan ödemelerle ilgili resmi evrakın son dönemde çeşitli mecralarda ahlak ve hukuk kurallarına aykırı şekilde paylaşılması üzerine tekrar bir açıklama yapma gereği doğmuştur. Galatasaray Spor Kulübü’nü ve Yönetim Kurulu’nu yıpratmaya, Galatasaray’ın marka değerini düşürmeye, 23. Şampiyonluğumuzu engellemeye yönelik bu planlı ve organize saldırıyı yapanlar camiamız ve spor kamuoyunun malumudur. Belgeleri yayınlayanlar, üzerlerindeki imzaları deşifre ederek Kişisel Verileri Koruma kanunu kapsamında suç işlemişlerdir. Maddi menfaat karşılığı sipariş üzerine belge hırsızlığı yapan ve geçmişte hukuka aykırı işlemlerin yayınlandığı tapelerin başrol oyuncusu olan kişinin de içinde olduğu şahısların gerekli cezaları alması için tüm hukuki işlemler başlatılmıştır" denildi.

 

Kulübün UEFA'nın incelemesi altında olduğunun hatırlatıldığı açıklama, "Galatasaray Spor Kulübü’nün idari, mali, sportif işlemlerine ilişkin tüm belge ve bilgileri yıllık faaliyet raporlarında açıklanmaktadır. Ayrıca kulübümüz, ulusal ve uluslararası bağımsız denetim firmaları tarafından mali olarak sürekli denetlenmekte olup Finansal Fair Play anlaşması gereği UEFA'nın da incelemesi altındadır. Dolayısıyla yapılan tüm anlaşmalar Galatasaray Spor Kulübü menfaatleri gözetilerek hukuk kuralları çerçevesinde yapılmaktadır. Kulübümüzün kamuoyundan saklayacak hukuka aykırı hiçbir eylem ve işlemi söz konusu değildir. Çeşitli mecralarda sanki ortada bir suç unsuru varmış gibi Galatasaray Spor Kulübü'nü ve yönetimini karalamak, itibarını zedelemek niyetiyle yapılan algı operasyonlarına karşı camiamızı dikkatli olmaya, tek vücut halinde davranmaya davet ediyoruz" ifadesi kullanıldı.

 

Galatasaray'ın açıklamasında menajere ödenenen paranın oyuncuya ödenenden neden yüksek olduğuna dair bir açıklamaya ise yer verilmedi.

Açıklamada yayınlanan sözleşmelerde imzaların deşifre edildiği de belirtildi.

 

Menajerlik ödemelerine dair üç ayrı sözleşme üç ayrı mecrada yayınlandı. Bunlardan biri de Ajansspor... Atilla Türker imzalı yazıda, Ajansspor yayınladığı sözleşmelerdeki imza ve isim kısımları kapatıldı.

Omar Elabdellaoui’nin menajerine inanılmaz bir komisyon (Belgelerle)

Augsburg - Wolfsburg (1-2) - Maç Özeti - Bundesliga 2019/20