Galatasaray’dan potada ayrılık

29.04.2021 - 21:14 | Son Güncellenme: 29.04.2021 - 21:17

Galatasaray Kadın Basketbol Takımı'nda sağlık sorunları nedeniyle sezonu kapattığı bildirilen Samantha Whitcomb ile yollar ayrıldı. İşte detaylar…

Abone Ol
Okuma süresi: 1dk

AJANSSPOR-HABER

Kadınlar Basketbol Ligi’nde finale kalan Galatasaray oyuncusu Samantha Whitcomb’u gönderdi. Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, 3 Nisan'da pozitif çıkan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) testinin negatife dönmesinin ardından detaylı kardiyolojik kontrollere tabi tutulan ABD’li basketbolcunun en az 15 gün dinlenmesi gerektiği hatırlatıldı.

Açıklamada doktor görüşü hatırlatıldı

Ayrıca sözkonusu oyuncunun sportif faaliyetlere de kontrollü şekilde dönmesi gerektiği yönünde doktor görüşü oluştuğu vurgulandı. Açıklamada, Whitcomb'un menajerinin 19 Nisan'da oyuncunun sözleşmesinin sağlık sorunları nedeniyle karşılıklı olarak feshedilmesi için talepte bulunduğu belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

Sözleşmesi 21 Nisan'da feshedildi

"Yapılan değerlendirmelerin ışığında sözleşmesi 21 Nisan'da karşılıklı olarak feshedilen oyuncu, 22 Nisan'da ülkemizden ayrılmıştır. Samantha Whitcomb'un kulübümüzden ayrıldıktan sonra sportif yaşantısının devamıyla ilgili süreç tamamıyla oyuncunun ve oyuncunun tedavi sürecini takip eden kendi doktorunun inisiyatifindedir."

Senin için hazırladığımız haberler