Galatasaray'ı bekleyen tehlike! Levent Nazifoğlu canlı yayında açıkladı!

19 Nisan 2018 15:14- Son Güncelleme - 19 Nisan 2018 15:14
Google news abonelik

Galatasaray Kulübü Sportif A.Ş Eski Yöneticisi Levent Nazifoğlu, sarı-kırmızılı ekibin gündemine dair değerlendirmelerde bulundu. Galatasaray’ın kupadan elenmesini değerlendiren Nazifoğlu, UEFA ile olan görüşmeler, Arda Turan konusu ve şampiyonluk hakkında çarpıcı sözler dile getirdi. Ayrıca Nazifoğlu, sarı-kırmızılı taraftarlara da mesajlar verdi.

Radyospor’da yayınlanan Gün Ortası programında Emrah Karalinç’in sorularını yanıtlayan Levent Nazifoğlu’nun değerlendirmelerinden Ajansspor’un derledikleri şu şekilde;

Galatasaray neden elendi?

Galatasaray neden elendi?

Galatasaray’ın kupadan elenmesini beklemiyordum. Ama futbolda böyle şeyler var. İlk 11’den sadece Muslera vardı kadroda. Onun da ayağına top değmedi. Kötü oynadı anlamında söylemiyorum bunu. Akhisarspor çok istekliydi, bu anormal bir şey değil. Takımdaki oyuncuları tek tek ele aldığımızda Akhisar’daki oyunculardan elbette iyi ama birlikte oynamamış futbolcuların oynaması bir dezavantaj oldu.

"Fatih Terim elindeki oyunculara güvenmek zorundaydı"

"Fatih Terim elindeki oyunculara güvenmek zorundaydı"

Akhisar maçında oyuna sonradan giren futbolcular da etkisiz kaldılar. Birlikte oynayamayan futbolcu topluluğunun çok iyi oynaması zor. Bu oyuncular 1 haftada 2 maçı kaldıramıyor. Üst üste iki maç çok fazla oynamadı son dönemlerde Galatasaray. Buradaki problem; hocanın eline bir haftada iki maçı kaldıramayan oyuncuların verilmesi. Hoca da bunu isteyerek yapmamıştır. Oyunculara güvenmek zorunda bir yerde. Riski göze aldı skor avantajı olduğu için, ama istediği sonuç ortaya çıkmadı.

Deplasmanda Galatasaray sıkıntı yaşar mı?

Deplasmanda Galatasaray sıkıntı yaşar mı?

Süper Lig’de bu hafta deplasmanda oynanacak Alanya maçı diğer maçlar gibi olmayacak. Çok rahat kazanacağımızı düşünüyorum. Beşiktaş maçı en önemli maçımız. Ama onu da kazanacağımızı düşünüyorum.

"Fikstür avantajına sahibiz"

"Fikstür avantajına sahibiz"

En avantajlı fikstür bizde. Bütün maçları kazandığımız sürece şampiyonuz çünkü. Şöyle düşünün; Beşiktaş'ın yerine geçtiğimiz zaman bizimle Vodafone Park'ta mı oynamak istersiniz, yoksa Türk Telekom Stadı'nda mı? O yüzden fikstür avantajına sahibiz. 

Takımdan kimlerle yollar ayrılır?

Takımdan kimlerle yollar ayrılır?

Fatih Hoca'nın bileceği bir şey ama muhtemel isimler var. Bence Latovlevici'den en son oynadığı maçın üstüne çok uzun bir süre geçmiş olduğu için üstün bir performans beklemek zor. Ama baktığımız zaman sonradan giren oyuncular da iyi performans veremedi.

"Ali Fatinoğlu'nu yardım aldığı kişiler yanlış yönlendiriyor"

"Ali Fatinoğlu'nu yardım aldığı kişiler yanlış yönlendiriyor"

Çok da vakit kalmadı 4 Mayıs'a kadar listeleri vermek lazım diye biliyorum. Şu anda görünen iki aday var. Mustafa Cengiz başkanın tabii ki devam etmek istemesi, adaylığını açıklaması normal. Ali Fatinoğlu ise camiayı tanımayan bir arkadaşımız. Ben tanımıyorum kendisini. Bu sistemle başarılı olma şansı yok. Yardım aldığı kişiler onu yanlış yönlendiriyor.

UEFA'dan ceza gelir mi?

UEFA'dan ceza gelir mi?

Galatasaray adına en büyük problem şu anda UEFA konusu. Kimse neler olacağı konusunda sır vermez. Oradan ufak tefek sıyrıklarla kurtulursak önümüz açılacaktır. Bu seneki lig şampiyonluğu çok önemli.

Galatasaray'ı bekleyen tehlike

Galatasaray'ı bekleyen tehlike

Riva’dan 350 milyon Lira, Ndiaye'den 80 milyon, sermaye artışından 140 milyon lira geldi. Onun için problem hallolmuş gibi görünüyor. Fakat seneye yine aynı problem olacak ve para gelmeyecek. Mali problem aynı şekilde devam ediyor. 600 milyon lira gelmesine rağmen devam ediyor. Seneye bu para gelmeyecek asıl problem orada başlar.

Divan Kurulu'ndaki seçimi nasıl değerlendiriyor?

Divan Kurulu'ndaki seçimi nasıl değerlendiriyor?

İrfan Aktar uzun yıllardır Divan Başkanlığı yapıyordu. Orada bir yenilik gerekiyordu. Eşref Bey de kendini kanıtlamış bir adaydı. Bence Divan Kurulu'nda çok olumlu bir seçim oldu.

"Benim de anlatacağım şeyler var"

"Benim de anlatacağım şeyler var"

İki mesaj vermek istiyorum. İlki; taraftar olarak... Son zamanlarda başkanlar arasında problemler var. Şu dönemde ihtiyacımız olan son şey bu. En az hata yapan takım şampiyon olacak. Ligler bitene kadar susalım bir ay kaldı zaten. Ondan sonraki dönemde seçim var, seçimden sonra da herkes istediğini konuşur. Ben de sezon sonunda konuşacağım. O yüzden şu an camia bir olmalı ve şampiyonluğa odaklanmalıyız.

"Arda'ya gösterilen tepki doğru değil ama..."

"Arda'ya gösterilen tepki doğru değil ama..."

Arda'ya gösterilen tepki doğru değil ama Arda'nın da bir bakması lazım aynaya. Ben bu durumlara nasıl geldim diye düşünmesi gerek. Ama ne olursa olsun Arda bize rekor transferle gidip para kazandırmış birisidir. Galatasaraylılığına şüphe yok. İnşallah yeniden toparlanıp ülkemiz için güç olmaya devam eder.

Taraftarlar arasındaki ilişki üzerine

Taraftarlar arasındaki ilişki üzerine

Bir dargın, bir barışık ilişkimiz var seyirciyle. Aslında seviyoruz birbirimizi. Kontrolsüz güç güç değildir. Geçen haftaki mağlubiyet sonrası bizi çok çabuk toparladı seyirci. Böyle devam etmeliler. 

"Şampiyon olursak taraftarın çok büyük etkisi sayesindedir"

"Şampiyon olursak taraftarın çok büyük etkisi sayesindedir"

Bu sene şampiyon olursak hiç olmadığı kadar katkısı olacak taraftarın. Müthiş katkı veriyorlar. Kontrollü bir güç olarak devam etsinler, inşallah bu sene ipi göğüsleyen takım olacağız.

YASAL UYARI : BU HABER AJANSSPOR.COM TARAFINDAN YAZILMIŞTIR. KAYNAK GÖSTERİLMEDEN KULLANILAMAZ.