Galatasaray'ı sarsan yolsuzluk! Son 2 yılda...

28.06.2019 - 10:34 | Son Güncellenme: 28.06.2019 - 13:34

Galatasaray'ı sarsan yolsuzluk! Son 2 yılda...

Galatasaray Kulübü, divan kurulu üyelerine birer mektup göndererek, kombine kart satışlarında son iki yılda yolsuzluk yapıldığının tespit edildiğini duyurdu. Galatasaray'da yolsuzluk mu yapıldı? Detaylar ve yaşananlar şu şekilde:

Camiada büyük yankı uyandırdı

Divan kurulu üyelerine uygulanan özel indirim hakkının suistimal edildiği belirtilen mektupta, söz konusu eylemi gerçekleştiren kulüp personelinin işine son verildiği bildirildi. Aynı zamanda Galatasaray Kulübü Genel Kurul üyesi olan şahıs ‘ihraç’ talebi ile kulüp disiplin kuruluna sevk edildi. Sarı kırmızılı camiada büyük yankı yaratan ve kombine kart satışı konusunda yeni tedbirler alınmasına yol açan olayın detayları şöyle:

Sarı kırmızılı kulüp, divan üyelerine mektup gönderdi

Galatasaray Denetleme Kurulu tarafından yapılan düzenli olarak yapılan incelemeler sırasında, uzun süredir kulüpte görev yapan bir personelin, divan kurulu üyelerine yüzde 50 indirimli olarak satılan kombine kartlardan haksız kazanç elde ettiğinden şüphelendi.

Galatasaray üyesi olmayan kişilere bile satılmış

Daha sonra yürütülen kapsamlı soruşturma sonucunda, 2017 yılında gerçekleşen 262 indirimli kombinenin 47’sinin, 2018’de de 241 indirimli kombinenin 57’sinin, bırakın divan kurulu üyeliğini, Galatasaray Kulübü üyesi dahi olmayan kişilere satıldığı ortaya çıktı.

Artık başvurular ıslak imza ile yapılabilecek

Denetleme kurulunun konu ile ilgili raporunun ardından, yolsuzluğu gerçekleştiren personelin işine son verildi.

Divan Kurulu üyelerine mektup gönderildi

Daha sonra divan kurulu üyelerine birer mektup göndererek olay hakkında bilgilendirme yapıldı ve buna benzer yolsuzlukların tekrarlanmaması için alınan tedbirler anlatıldı.

Bundan sonra nasıl bir yöntem uygulanacak?

Buna göre Galatasaray Divan Kurulu üyeleri, indirimli kombine kartlarını alabilmek için bundan böyle şu yöntemi uygulayacak:

Form eksiksiz doldurulacak

1-) Kombine kart satın almak veya yenilemek isteyenler, Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanlığı tarafından hazırlanan formu eksiksiz dolduracak.

12 Temmuz'a kadar başvuru yapılabilecek

2-) Başvuru sahipleri formların altına ıslak imza atacak. Islak imza olmayan formlar geçersiz sayılacak. Kombine kart almak isteyen divan kurulu üyeleri, 12 Temmuz tarihine kadar başvuru yapabilecek. Bu arada kulüp yönetiminin, yaşanan olayla ilgili genel kurul üyelerine de bilgilendirme yapacağı belirtildi. (Hürriyet)

Senin için hazırladığımız haberler